Görüş Bildir
Haberler
MHRS Randevu Alma Ekranı: 65 Yaş Üstü Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Randevu Alma Ekranı: 65 Yaş Üstü Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’de koronavirüsü aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelikli grupların aşılama çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte, 65 yaş üstü vatandaşların da aşılama işlemi bugün itibariyle başlayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son yapılan Bilim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, 65 yaş ve üstündeki vatandaşların cuma gününden itibaren aşı randevusu almaya başlayacağını söylemişti. Peki, MHRS üzerinden aşı randevusu nasıl alınır? e-Nabzı aşı randevusu alınıyor mu? İşte aşı randevusu almak için yapılması gerekenler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

e-Nabız Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Nabız Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın