Mezar Taşını 5 Yıl Önce Yaptırmıştı: Ölüm Tarihine '2016' Yazdıran Adam 2 Yıl Sonra Hayatını Kaybetti

 > -

Ordu'da yaşayan Mehmet Somuncu, 2013 yılında kendisi ve eşi için mezar taşı yaptırmak istedi. Kendi mezar taşına ölüm tarihini '2016' olarak yazdıran ve eşine de '2020' tarihiyle mezar yaptıran Somuncu, dün hayatını kaybetti.

Temmuz 2013'de "Her an ölebilirim" diyerek mezarını yaptırmıştı.

Ordu'nun Gölköy ilçesinde eşi ve 6 çocuğuyla birlikte yaşayan Mehmet Somuncu, kalp rahatsızlığı nedeniyle 20 yıl boyunca kalp piliyle yaşamını sürdürdü. Temmuz 2013'te rahatsızlığı tekrarlayan Somuncu, "Her an ölebilirim." diyerek kendi mezarını ve eşinin mezarını yaptırmak istedi. 

Yaklaşık 10 bin liraya mermerden mezar yaptıran Somuncu, kendi mezar taşının ölüm tarihine '2016' yazdırırken eşinin kendinden daha sağlıklı olduğunu düşündüğü için ölüm tarihine '2020' yazdırdı.

"Üç yıl daha yaşarsın, 2016 yazalım."

DHA'nın haberine göre, Mehmet Somuncu, mezarını yaptırırken mezar taşına '2013' yazdırmak istedi fakat mermercinin, "Sen iyi görünüyorsun üç yıl daha yaşarsın, 2016 yazalım.' dediği ortaya çıktı.

"Mermerci, 'Ben gelir düzeltirim sen ölünce' dedi"

Somuncu, 2013 yılında yaptığı açıklamada "Ölüm tarihinde bir mahsur yoktur. Bir sene sonra ölürsün, bir sene evvel ölürsün onda bir mahsur olmadığından tarihi de yazdırdım. Mermerci 'Ben gelir düzeltirim sen ölünce' dedi. Mezarları yaptırdım, eşim de bundan memnun. Yalnız onun mezar taşına benim tarihten 4 yıl sonrasını yazdırdım, çünkü benden 4 yaş küçük. Benden sonra 4 yıl daha yaşar" ifadelerini kullanmıştı.

Mezar taşlarına 'Gayesi bilinmez mukadderatın ölümdür, en büyük sırrı hayatın' yazdıran Mehmet Somuncu dün hayatını kaybetti.

Yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve tedavi gören Mehmet Somuncu dün hayatını kaybetti. 84 yaşında hayatını kaybeden Somuncu, ilçedeki cenaze töreninin ardından Çatak Mahallesinde kendisi için yaptırdığı mezarında toprağa verilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Ordu
Görüş Bildir