Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hastalarına Yalan Söyleyerek Hamile Kalmaları İçin Kendi Spermini Kullanan Kadın Doğum Uzmanı

-
Abone ol

Doktor Barwin'in yıllarca hastalarını kendi spermi de dahil olmak üzere yanlış spermlerle döllediği ortaya çıktı!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/fertility-...

Kanada'da bir kadın doğum doktorunun, bazı hastalarını kendi spermiyle döllediği suçlamasından dolayı tıp lisansı elinden alındı.

80 yaşındaki kadın doğum uzmanı Bernard Norman Barwin 2014'ten beri çalışmamasına rağmen 25 Haziran Salı günü Ontario Doktorlar ve Cerrahlar Birliği disiplin kurulu tarafından Barwin'in görevini kötüye kullandığına ve lisansın derhal yürürlülükten alınmasına karar verildi.

BBC News raporlarına göre, 2016 yılından Barwin'in aleyhine yapılan ve 1970'lere kadar dayanan iddiaları araştırmak için regülator bir soruşturma başlattı.

İddialar Barwin tarafından annelerine yanlış döl verildikten sonra 50 ile 100 arası bebeğin olduğunu ve 11 tanesinin kesin olarak Barwin'in DNA'ları ile eşleştiğini söylemektedir.

City News'a göre, hastaları çocuklarının DNA'ları babalarıyla uyuşmadığını öğrenip Barwin'i şikayet ettikleri için 2013 yılında Doktor Barwin 2 aylığına görevinden uzaklaştırıldı.

Diğer bir hastası da benzer bir itham da bulunduğu için Doktor Barwin mesleğinden gönüllü olarak ayrıldı.

City News'ın muhabiri Pam Seatle ise kendi twitter hesabından şunları dile getirdi:

"Gözden düşmüş eski kadın doğum uzmanı düzinelerce kadını, birkaç kez de kendi spermiyle olmak üzere yanlış spermlerle döllediği için suçlandı. Birçok aile çocuklarını babalarının kendi biyolojik babaları olduğuna inanarak yetiştirdiler ve yıllar sonra aslında böyle olmadığını öğrendiler."

Disiplin kurulu Barwin'in hem kendi spermiyle hem de bilinmeyen spermlerle döllediğini gösteren 13 adet vaka belgeledi.

Doktor disiplin panelinden önce hiç görünmedi ancak avukatı aracılığıyla kadınları yanlış spermle döllemek gibi bir iddiada bulunmadığı savunmasını yaptı.

Disiplin komitesi başkanı Doktor Steven Bodley avukatı aracılığıyla Barwin'e şunları iletti:

"Davranışlarınız kınanmanın ötesinde. Hastalarınız savunmasız ve kendilerini ve ailelerini tamamen sizin güveninize bırakmış bir grubu temsil etmekte.

Siz bu güvene ihanet ettiniz ve eylemleriniz bireyleri ve ailelerini deriden etkiledi. Diğer jenerasyonlara kadar uzanacak onarılamayan bir hasara neden oldunuz."

Ontario Doktorlar ve Cerrahlar Birliği adına avukatlık yapan Carolyn Silver, Barwin'in şok edici eylemlerinin sonucunun aileleri travmaya uğrattığını ve sonsuza kadar onları değiştirmiş olduğunu söyledi.

Avukat Carolyn Silver disiplin kuruluna şunları söyledi: "Bu vakadan önce hiç buna benzer bir olay yaşanmadı. Doktor Barwin'in hastaları ve aileleri, onun akıl almaz aldatmacasının kuşkusuz kurbanlarıdır."

28 yaşındaki Rebecca Dixon da Doktor Barwin'in kurbanlarından bir tanesiydi.

CBC raporlarına göre, Rebecca iki ebeveyninde rastlanmayan genetik hastalık olan "Çölyak Hastalığına" sahipti. DNA testi ise Rebacca'nın biyolojik babasının aslında Doktor Barwin olduğunu ortaya çıkardı. Rebecca muhabirleri "utanç" duyduğunu ve "kirlenmiş" hissettiğini söyledi.

Disiplin kurulu doktorunun lisansın kaldırılmasının yanı sıra 30 gün içinde ödemesi gereken $10,730 (61.852,01 TL) para cezası kesti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tolga-aydin12

Cem Yılmaz bunu söylemişti. :) Zenci, kısa boylu, tıknaz, iri kıyım :D

suspicious

starbuck diye bi film var, konuyla örtüşüyor, tavsiye ederim.

dogukan-aktas6

Kız babaya çekmiş aqqq xcgdfdfsdf

specialturk

gönüllü ayrılmış bide aq. lütfettin kral. biz doğururuz sen yap zevkini.

Görüş Bildir