Görüş Bildir

etiket Mersin Barosu'ndan Açıklama: Tutuklanan Dede, Müslüme'nin Biyolojik Babası mı?

Anasayfa > Gündem

Mersin Barosu, Mersin'de 10 gün boyunca dağlık alanda arandıktan sonra ölü bulunan Müslüme'nin tutuklanan dedesinin biyolojik babası çıktığı yönündeki Sabah gazetesi haberini yalanladı. Barodan yapılan açıklamada, haberin asılsız olduğu belirtilerek, 'Gizlilik yasağına aykırı hareket eden ve bu eylemlerini yineleyen kişiler hakkında ise suç duyurusunda bulunacağımızı basına ve kamuoyunun bilgisine sunarız' denildi.

Mersin Barosu, Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağı olmasına karşın bazı basın kuruluşlarında ve sosyal medyada asılsız haberler yapıldığını belirterek, gizlilik yasağına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

SABAH'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, Müslüme'nin cesedinden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Konuyla ilgili Oda tv'den de açıklama gelmişti

Konuyla ilgili Oda tv'den de açıklama gelmişti

Oda Tv'den Hazar Şahsuvar'ın haberine göre ise, 

'Müslüme'nin cesedi bulunduğunda olay yerine giden savcı bütün ailenin DNA örneklerini aldı. Bu DNA örnekleri aile bireyleri ile karşılaştırıldı. 

Dede Hasan Yağal'ın DNA örneği ile Müslüme'nin ağabeylerinden birinin DNA örneği yüzde 100 eşleşme sağladı.

Dede Yağal, Müslüme'nin ağabeylerinden birinin babasıydı.'

Ayrıca bakınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
239
139
87
74
23
18
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?