Görüş Bildir
Haberler
Merkez Bankası'ndan 'TL'ye Geçin' Desteği Geldi: Kimler Yararlanacak?

Merkez Bankası'ndan 'TL'ye Geçin' Desteği Geldi: Kimler Yararlanacak?

TCMB'den yurt içi yerleşik tüzel kişilerin döviz ve altın cinsinden mevduat hesapları ve katılım fonlarının vadeli TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanmasına karar verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Destek geliyor

Destek geliyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) , yurt içi yerleşik tüzel kişilerin döviz ve altın cinsinden mevduat ve katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılma hesabı sahiplerine destek sağlanmasına karar verdi.

Merkez Bankası açıkladı

Merkez Bankası açıkladı

TCMB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

'Bankacılık sistemindeki toplam mevduat/katılım fonu içinde Türk lirasının payının artırılarak finansal istikrarın desteklenmesi amacıyla yurt içi yerleşik gerçek kişilerin döviz ve altın mevduat ve katılım fonu hesaplarının Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanacağı açıklanmıştı. 

Buna ek olarak, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin döviz ve altın cinsinden mevduat hesapları ve katılım fonlarının vadeli Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarına dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanmasına karar verilmiştir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın