Menzil Tarikatı'ndan Ormanlık Alanda 'Kale' Gibi Öğrenci Yurdu

615PAYLAŞIM

Son yıllarda kamuda örgütlendiği iddialarıyla gündeme gelen Menzil Tarikatı bu kez bir yurt inşasıyla gündemde. Ordu'nun Kestane Köyü'nde ormanlık alanın içerisine inşa edilen yurdun Menzilciler tarafından yapıldığı belirtiliyor. Kayaların üzerine yapılan yurdu görenler "kale gibi" benzetmesini yapıyor.

Yurt inşaatını gündeme taşıyan gazeteci Mustafa Hoş oldu. Hoş'un Youtube üzerinden yayın yapan Babıali TV'deki programında verdiği bilgiye göre, Ordu'nun Gülyalı ilçesine bağlı Kestane Köyü'nde, köyün dışındaki bir ormanlık arazide Menzil Tarikatı tarafından öğrenci yurdu inşa ediliyor.

"Alamut Kalesi gibi"

Gazeteci Hoş, kayalıklar üzerine inşa edilen yurt için "Alamut Kalesi" benzetmesi yaptı. Hoş, yurdun inşaatına kaçak olarak başlandığını, daha sonra "imar barışı" düzenlemesinden yararlandığını anlattı.

"Yurt ıssız bir yere yapılıyor"

Yurdun köyün dışında bir noktaya inşa edilmesine dikkat çeken Hoş, "Burada kalacak olan çocuklara kolay kolay kimse ulaşamaz" dedi. Aladağ faciasını hatırlatan Hoş, ailelerin çocuklarını tarikat yurtlarına vermeye mecbur bırakıldığını vurguladı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir