Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Memeyi Bırakma Kararını Kızına Bırakıp 9 Yaşına Kadar Çocuğunu Emziren Anne!

5.3bPAYLAŞIM

Anne sütünün çocukların gelişimi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 4 çocuk annesi Sharon Spink, kızını 9 yıl boyunca emzirmiş ve memeyi bırakma kararını kızına bırakmış. The Sun kaynaklı haberin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/768897...

9 yaşına kadar kızını emziren anne Sharon Spink, çocuğunu emzirmeyi özleyeceğini söyledi.

Sharon Spink, kızını bu yaşa kadar emzirmenin normal olduğunu ve aralarında ömür boyu sürecek bir bağ kurduğunu söylüyor. Artık okul çağına gelmiş olan kızı, kendi isteğiyle annesini emmeyi bırakmış. Sharon, kızı Charlotte'ın anne sütü sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendiğini ve nadiren hasta olduğunu söylüyor.

"Charlotte doğduğunda, anne sütünü o istediği zaman kesmeye karar vermiştim. Memeyi bırakma kararının çocukta olması zorla bıraktırmaktan daha iyi bir şey."

"Charlotte bu yıl kendi kararıyla meme emmeyi bıraktı. Önceden de hasta ya da kötü hissettiği zamanlar ayda bir sefer emiyordu. 10 yaşında emmeyi bırakacağını söylemişti ama daha erken bıraktı. Bu olayın doğal akışında ilerlemesinden memnunum. Memeyi bırakmak kızımın kendi kararıydı ve kademeli olarak azaltarak bıraktı."

"Kızım büyüdüğünde, bu olayın sadece beslenme odaklı olmadığını ve kucağımda ne kadar rahat ve güvenli hissettiğini hatırlayacak."

"Kızımla aramda çok sıkı bir bağ var ve bunda uzun yıllar meme emmesinin bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Anne sütü sayesinde aramızdaki bağ giderek kuvvetlendi ve memeyi bıraktı diye bu bağın zarar göreceğini hiç sanmıyorum. Çocuklar büyüdükçe meme emmek basit bir beslenme olmaktan çıkıyor, sizin kucağınızda rahat ve güvende hissediyorlar."

"Önceki iki çocuğumu sadece birkaç hafta emzirebilmiştim ve devam sütleriyle beslemek zorunda kalmıştım. Charlotte doğduğunda bu durumu değiştirmek istedim."

"İlk hedefim 1 yıl emzirmekti. Dünya Sağlık Örgütü iki yıl anne sütünü önerdiği için emzirmeye devam ettim, daha sonra da kararı Charlotte'a bıraktım. Bazı zamanlar onu sütten kesmeyi düşündüm. Ama sonradan 'Bunu çocuğum için yapıyorum. Onun istediği bu ve onun için iyi bir şey yapıyorum' diye düşündüm."

"Charlotte 5 yaşındayken günde 3 defa emiyordu. Son 4 yılda ise ayda bire düşürdü."

"Bu konu hakkında iyi yorumlar aldığım gibi kötü yorumlar da geliyor. Bu kötü yorumlar genellikle klavye başında oturup ahkam kesen insanlardan geliyor. Bunun çocuk istismarı olduğunu ve benim pedofili olduğumu söyleyen insanlar oluyor. Başlarda kötü yorumları kafama takıyordum ama şu an takmıyorum. Bu söylenilenlerin doğru olmadığını ben biliyorum, kızım biliyor ve değer verdiğim insanlar da biliyor."

"Uzun yıllar emzirmek o kadar yaygın bir durum değil, biliyorum. Ama insanlar şunu bilmeli ki bu korkulacak ya da utanılacak bir şey değil."

"Charlotte'ı diğer 3 çocuğumla karşılaştırdığımda onlardan daha sağlıklı ve bağışıklık sistemi daha güçlü olduğunu görüyorum. Charlotte'ın benimle daha fazla zaman geçirdiğini düşündüğü için diğer kızım Isabel biraz kıskanıyordu ama ikisine de eşit zaman ayırınca bu sorunun da üstesinden geldik."

"Geriye dönüp baktığımda sağlıklı 4 tane çocuğum var ve çok mutluyum."

"Bana kalırsa vücudum olması gerektiği gibi çalışıyor. Memelerimiz, çocuklarımızı beslemek için varlar. Bu kararı veren anneleri desteklemeliyiz ve verdikleri karara saygı duymalıyız." 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isilay-kose1

Dedemin annesi dedemi 12 yaşına kadar emzirmiş diğer Dedem ise 7 yaşına kadar emmiş gayet normal bence

Gizli Kullanıcı

Cimri kadın süt almak derdine.

emriye-coskunsu

tövbe Estafurullah 9 yasinda cocuk emzirmek nedir

Gizli Kullanıcı

Bu çocukta öküz gibi bağışıklık vardır :D

senemkayhankavrukkoca

attachment parenting olayını tamamen yanlıs anlamıs, yazık cocuga..

Görüş Bildir