Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meme Kanserine Karşı Verdikleri Mücadeleyi Kazanmış, Güçleriyle Herkese İlham Veren Kadınlar

 > 
4bPAYLAŞIM

Play Out kendisini cinsiyet ayrımı gözetmeyen ilk iç çamaşırı markası olarak ilan etti. Bu kampanya kapsamında da meme kanserine karşı verdikleri mücadeleyi kazanmış kadınların güzelliğini vurgulamak istedi.

Peki bu kampanyadaki amaç ne?

Her türlü cinsiyetçiliğe ve tutucu tavra karşı mücadele etmeyi;  aynı zamanda bu hastalıkla mücadele eden kadınlara da hikayeleriyle ilham ve destek olmayı amaçlıyor.

Memorial Sloan Kettering Cancer Center'ın yaptığı bir araştırmaya göre, meme kanserini atlatanların %58'i, yeniden operasyon geçirmeyi tercih etmiyorlar.

Yaşadıkları zorlu tedavi sürecinden sonra meme kanserini atlatanlar yeni bir operasyona daha maruz kalmak istemeyebiliyorlar. Fotoğraflanan bu cesur kadınlar özellikle belirtiyor:

''Eski operasyonlardan kalma yara izlerinizden ve vücutlarınızdan utanmayın. Siz bu savaşı kazandınız! İşte onlar da bu savaşın izleri...''

Fotoğraf serisinin ilkinde çift cinsiyetli Rain Dove ile meme kanserini atlatmış Melanie Testa birlikte modellik etmişler.

Hayata karşı duruşu olan bu iki güçlü karakter, kendileriyle barışık olmaları konusunda insanlara ilham vermek istediklerini söylüyorlar.

İkinci çekimde ise yine meme kanserine karşı mücadelelerinden başarıyla çıkmış Jodi Jaecks ve Emily Jensen eşleşmişler.

Bu çekim kendisini meme kanseri ile mücadele eden LGBTİ bireylerine adamış bir topluluk olan Flat Topper Pride'la yapılan iş birliği ile ortaya çıkmış.

Çekimlerde de modellik yapan  Jodi Jaecks ve Emily Jensen, Flat Topper Pride'ın kurucuları. Flat Topper Pride'da iyileşme süreçlerini paylaşıyorlar ve yolunu kaybetmiş herkesi de birlikte bulabilmek adına aralarına katılmaya bekliyorlar.

Meme kanserini atlatan çift web sitelerinde paylaştıkları hikayelerde bunu bir deneyim olarak kabullenip hayatlarına devam ettiklerini belirtiyorlar.

''Bu yaralar atlattığım şeyden kalan bir vasiyet, ama daha da önemlisi, elde ettiğim deneyimle yapmak istediklerimin göstergesi.''

''İki yıl süren tedavi sürecinde kendimi kaybolmuş gibi hissettim. Şimdiyse sesimi kullanabiliyor,hikayemi yayabiliyorum. Bu çok önemli ve oldukça sık görülen bir deneyimdi. Bu deneyim sayesinde sahip olduğum en güçlü araçlara sahibim.''

Meme kanseriyle mücadelesini kazanmış bu insanlar için yara izlerini göstermek de iyileşmenin bir parçası.

''Yara izlerimden ya da vücudumun bir parçasından utanıyormuşum gibi vücudumu saklamayı reddediyorum!'' diyor Jensen.

ve ekliyor: ''Saklamıyorum, çünkü utanmıyorum!''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
badcboy54

Allah kimsenin başına vermesin .. zor bir durum be . Atlatmak eminim kolay olmaz..

ezoimirhan

Gördüğünüz Tek Şey Koltuk Altı Kılları mı? Peki Siz Kemoterapi Gören Bir İnsanın Bütün Kıllarının Döküldüğünü Biliyormusunuz? Saçlarının Tamamen Olmadığını Düşündünüz mü Hiç? O Sizin İğrendiğiniz Koltuk Altı Kıllarının Ca Savaşçıları İçin Ne Kadar Önemli Olduğunu Biliyor musunuz Peki? Elbette ki Bilmiyorsunuz..Ben Akciğer Ca Savaşçısı Annemi Kaybettim 23 Gün Önce... Dökülen Saçlarını Yastıktan Nasıl Topladığını İzledim Ve Kel Olmanın Onda Yarattığı Psikolojiyi Yaşadım.. Sizler ki Onkoloji Nedir Bilmezsiniz Önünden Bile Geçmezsiniz Belki... Yüreğiniz Varsa Burda Ahkam Kesmek Yerine Gidin Bir Ziyaret Edip Gözlemleyin Derim..Ki Rabbim Kimseyi ''Hasta'' Olarak Düşürmesin Onkolojiye...Ziyaretinizden Sonra Buraya Tekrar Uğrayın Ve Koltuk Altı Kıllarını Tartışalım ...Hala Tartışmaya Cesaretiniz Kalırsa Tabi.....

solitarywoman

cnm başlarına gelmeden anlamazlar anlamıyacaklar bizim insanımız malesef ileri görüşlülükten uzak önyargıyla kuşatılmışlar sorsan baksan kaç tanesi temiz acaba. dediğin gibi o incecik sırma gibi güzelim saçların her gün avuç avuç yastığa düşüsü ve bir daha geri gelmemesi acaba kaçı aynaya bakıp bunu gerçek anlamda hissedebilir kaçı bu acıyı başına gelmeden gerçekten yaşayabilir. başın saolsun allah rahmet eylesin.

ezoimirhan

Aslında İnsani Duyguları Hala İçinde Taşıyabilen Biri Anlayabilmeli,Hissedebilmeli...Bu Resimlerdeki Birinin Çift Cinsiyetli Olmasıda Sanırım Bu Yorumlara Sebep..Gün Geçtikçe Çok Daha Fazla Önyargılı Olup İnsanlığımızı Giderek Kaybediyoruz Maalesef...Amin Teşekkür Ederim...

narkiderki

Esin hanım başınız sağolsun. Gamze hanım ya da sizin yaşadıklarınızı yaşamadım fakat acınızı derinden hissedebiliyorum. Sabır dilerim.

ezoimirhan

Amin Teşekkür Ederim....

hoppalaci

Hastalıktır eyvallah.. bişey demem. Ama o koltuk altı nedir yaw. midem kalktı sabah sabah. o koltuk altını uzatıp örgü mü örecen ne yapcan ?

solitarywoman

meme kadını kadın yapan bir organ olarak görülüyor bence hayır kadını kadın yapan sevgisi şevkati ve yüreğidir. çok zorlu süreçlerden geçiyorlar ve kendilerini gerçekten savaşçı olarak ilan etmeleri çok yerinde olmuş. ve tedavileri bittikten sonra bile kemoterapi almış vücudun bazı durumlara karşı verdiği tepkiler onlara geçmişte başlarından kanser geçtiğini hatırlatacak olması çok üzücü.kanserden sonra hayatta kalmak benim adıma bir mucize çünkü ben annemi babamı bu hain hastalık yüzünden kaybettim

lara-croft

Allah kimseye vermesin.

Görüş Bildir