Melbourne'da Cinsiyet Ayrımına Dur Demek İçin Yerleştirilen Kadın Görselli Trafik Işıkları

-

Geçtiğimiz günlerde Avustralya'nın Melbourne şehrine kadın görselleri olan yaya trafik lambaları yerleştirildi. "Eşit Geçitler" insiyatifi tarafından bilinçaltındaki önyargıları kaldırmak için tasarlanan bu yenilik hakkında Vali Robert Doyle gereksiz para harcandığını söylerken, Dailymail'den derlediğimiz bu habere göre vatandaşlar da çeşitli tepkiler verdi.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Melbourne şehrinde cinsiyet ayrımcılığına karşı yapılan yeni bir kampanya kapsamında, kadın siluetli yaya trafik lambaları yerleştirildi.

Melbourne şehrinde cinsiyet ayrımcılığına karşı yapılan yeni bir kampanya kapsamında, kadın siluetli yaya trafik lambaları yerleştirildi.
Melbourne şehrinde cinsiyet ayrımcılığına karşı yapılan yeni bir kampanya kapsamında, kadın siluetli yaya trafik lambaları yerleştirildi.

Kadınlar Günü'nden bir gece önce yapılan bu yenilik Melbourne Kent Meclisi ve Eşit Geçitler insiyatifi tarafından gerçekleştirildi.

Bir kısım halk ve bazı politik liderler bu yaklaşımın tamamen gereksiz ve gereğinden fazla siyasi doğruluk yapmaya çalıştığını savundu.

12 ay sürecek olan insiyatif, belirli sokaklarda yaya geçit ışıklarının kadın figürleri ile değiştirilmesiyle başlamış oldu.

Melbourne Kent Meclisi başkanı Martine Letts, bu yaklaşımın kadınların daha fazla temsil edilmesinde ve Melbourne'un cinsiyet eşitliği konusundaki duruşunu belli etmesinde çok faydalı olmasını umduğunu dile getirdi.

"Melbourne'un dünyanın en yaşanılası şehir olduğunu biliyoruz ve şimdi de şehrimizi dünyanın en eşit şehri olarak görmek istiyoruz. Amacımız Victoria eyaletinde kadın ve erkeğin temsil edilişini eşti hale getirmek."

Diğer politik liderler ve halk konu hakkında o kadar emin değiller.

Sosyal medyada yapılan yorumlara göre birçok vatandaş bunun politik olarak doğru olma çabasında biraz aşırıya kaçtığını dile getirdi.

"Finder Sokak'ta evsizleri attılar, kadın trafik lambaları konuluyor. O parayı vicdan azabı olmadan harcayabilirsiniz."

"Parayı ateşe vermek gerçekten bir sonuç veriyor."

10 tane trafik lambasının değiştirilmesinin ortalama masrafı 8.400 dolar oldu.

"Ben de cinsiyet eşitliği konusunda her ne gerekiyorsa yapılmasını isterim ama bu biraz abartılmış değil mi? Maalesef ben böyle masraflı girişimlerin daha çok dalga geçileceğini düşünüyorum.""

Vali daha sonra da vatandaşların yarısının kadın olduğunu ve onların da trafik ışıklarında temsil edilmesinin bu yolla yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ne diyelim Melbourne! Allah size başka dert vermesin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-ali-kizilaslan

işin boku çıkacak bu gidişle, her şeyi ayrımcılığa bağlamaya gerek yok.

tolga-unluer

siz cinsiyetçisin diye diye bütün herşeyleri değiştirte değiştirte dünyanın başına geçecek bu kadınlar buldular hassas bir nokta en ufak birşeyde siz cinsiyetçisinizi yapıştırı veriyorlar

wimpy

şimdi de lgbt üyelerini dışlamış oldular ama :D ne kadar ayrımcı insanlar bunlar :D kafada ayrımcılığı ırkçılığı çözdükten sonra bunlara gerek yok bence yoksa hem böyle gereksiz masraf yapmış olursun hem de gereksiz alınganlığı körüklersin :D

betul-caglayan2

Bizde zafer erkeğindir aa böyle şeyler kati suretle olamaz :D

serhat-haliloglu

Gereksiz...

Başlıklar

kadınlar
Görüş Bildir