Mehmet Şimsek'in AB Tweetleri Gündem Yarattı, Tepkiler Çarpıştı

42PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB'ye yönelik sert eleştiriler sürerken  "AB çökmüyor! Tam aksine büyük bir başarı hikayesi. Yaklaşık 510 milyon insan huzur ve refah içinde yaşıyor" sözleriyle bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Kendisini çok sert sözlerle eleştirenler de var, destekleyenler de...

Şimşek attığı bu tweet'in ardından bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu

memetsimsek

1. Cem Küçük yine sahnede!

cemkucuk55

2. Fatih Tezcan da Mehmet Şimşek'i hedef alanlardan: 'Ya Fethullahçı ya Londracı'

fatihtezcan

3. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Mehmet Şimşek'i isim vermeden 'söylem birliğinin' dışına çıkmakla eleştirdi

turanbulent

4. 

ustunn_ahmet

5. 

NurcanDilaver

6. 

hipo_fizer

7. Şimşek'e destek çıkanlar da vardı...

yildarado

8. 

ErcanMusa23

9. 

Mustafaselanik3

10. 

AydinSezer06

11. 

HasnunGalip

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Şu an AB'yi istemeyen insanları çok değil 1-2 sene içinde göreceğiz. 69 milyar dolarlık ihracatını yaptığın bir topluluğa sırtını dönemezsin. Dönmek için alternatif pazarlara sahip olman gerekir ama elinde Irak ve Suriye'den başka bir alternatifin yok. Sırf Irak ve Suriye ile sıkıntı yaşadık diye Sadece Gaziantepte onlarca firma battı. O istediğin Shangay Beşlisi senin ithalatının yarısından fazlasını oluşturuyor. Onlara daha çok bağlı olacaksın. Cari açığın daha fazla artacak. Rusya artık portakal bile almıyor Türkiye'den. Tek istekleri ucuz tatil imkanı. İnanın hayatımın yarısı Avrupa'da geçiyor. Hiçbir zaman AB'nin bir parçası olmak ya da olmamak derdine düşmedim. AB'nin özellikle insanlık adına istediği Reformları kendin için yap o birliğe girmek için değil. Şu an böyle atıp tutanların çoğu daha ömründe o topraklardaki insanların yaşamını görmeyenler. Bir kez gördüklerinde neden Mehmet Şimşek bu sözü söylemiş anlayabilirler.

neyse-sustum

ulan en yakın zamanda seçim olsa yemin oyumu değil altımdaki donu bile vermiycam size. şaka maka bunlar galiba altan alta kaynıyorlar parti içinde kaçınırmaz son yakındır

Gizli Kullanıcı

Hiç bu herifi savunacağım aklıma gelmezdi. Ama adam doğru tespitte bulunmuş, hakkını verelim. Kendilerinden birini, doğru konuştu diye linç etmeye kalkışanlar, yarın öbür gün hepimize ahlak dersi vermeye de kalkışacak. İnsanın kanı bozuk olmayacak önce... İşte örnekleri... Geçmiş olsun. Herkes layığını bulacak, buluyor.

Gizli Kullanıcı

#3 Ak parti kitlesini gayet iyi açıklamış. En ufak farklı düşünceye tahamülleri yok..

csa

Aynen öyle. Maalesef aynı şey diğer kesimlerde de var. CHP'lilerden AKP ne yapsa bok atmaya çalışan, başına kuş sıçsa iktidardan bilenler var hatta bunların bir kısmı da ülkenin en bilgili, en aydın insanları... AKP zaten bu konuda başı çekiyor. Herkesin amacı aynı ama bu amaç dogrultusunda yapılacaklara dair fikirleri farklı olduğunda bile tahammül diye bir şey, fikirlere saygı falan yok. Bu kafadan kurtulursak işte o zaman bi yerlere gelebiliriz belki..

ufukdiyo

Şu şu sebeple doğrudur, şu şu sebeple yanlıştır yerine "Benimle aynı görüşte değilsin, defol!" diyorlar. Ak Parti seçmeninin en kötü taraflarından biri.

Görüş Bildir