Görüş Bildir
Haberler
MEB 2022 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB 2022 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB bünyesinde çalışmak isteyen öğretmen adaylarının gündeminde sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları konusu yer alıyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen başvuruları sonrasında, binlerce öğretmen adayı kendi tercihlerini 21 ile 26 Ocak tarihleri arasında tamamladı. Atama tercihlerini tamamlamış olan adaylar 'Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusunun yanıtını arıyor. MEB, Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimini aylar öncesinden öğretmen adaylarıyla paylaşmıştı. İşte 2022 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları hakkında tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aylar önce bir kabine toplantısının ardından 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını duyurmuştu. Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri için sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylara tercih hakkı verilmişti. Binlerce öğretmen adayı e-devlet sistemi üzerinden tercihlerini yaptı.  Sözleşmeli öğretmenlik atamaları tercihleri dün sona erdi. Atama tercihi yapan binlerce öğretmen adayı tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından atama tercihlerinin alınması süreci başladı. Sözlü sınavdan 60 ve üzeri alan adaylara verilen hak ile tercih yapan adaylar, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerini 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında tamamladı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Atama sonuçları 31 Ocak'ta açıklanacak.

15 Bin Öğretmen Atama Kontenjanları

15 Bin Öğretmen Atama Kontenjanları

Branş ve kontenjan dağlımı, öğretmen doluluk oranı ve ihtiyaç duyulan alanlar göz önünde bulundurularak yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de sürekli dile getirdiği gibi temel eğitim alanına öncelik verildiği gözlemlendi.

Bu kapsamda en çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu.

Öte yandan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için bin 30, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 1, İngilizce öğretmenliği için 857, rehberlik öğretmenliği için 804, matematik öğretmenliği için 733, fen bilimleri öğretmenliği için 702, Türkçe öğretmenliği için 698, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği için 501, beden eğitimi öğretmenliği için 39’u milli sporcu olmak üzere 390 kişilik kontenjan oluşturuldu. Öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan verildi.

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın