Görüş Bildir
Haberler
Mansur Yavaş Ankara'da 100 Milyon TL'lik Destek Paketi Açıkladı: 113 Bin Aile ve 18 Bin 500 Esnafa Nakit Ödeme

etiket Mansur Yavaş Ankara'da 100 Milyon TL'lik Destek Paketi Açıkladı: 113 Bin Aile ve 18 Bin 500 Esnafa Nakit Ödeme

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Kart projesi kapsamında 232 bin 351 aileye 100 milyon TL tutarındaki destek kampanyasını duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tam kapanmayla birlikte yurttaşa ilk destek paketi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Yavaş, sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik 100 milyon TL'lik destek paketi açıkladı.

Başkent Kart projesini hayata geçirdiklerini sosyal medya hesaplarından duyuran Yavaş, 'Yatağa aç giren yavruya kayıtsız kalamazsınız. Belediyecilik insanın kendisidir” diye yazarak videolu bir mesaj paylaştı.

Yavaş'ın paylaştığı video 📌

113 bin aileye yardım

113 bin aileye yardım

Yavaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler.

Bu vesile ile sizlere Ramazan ayında olarak 100 milyon liralık büyük destek paketimizi açıklamak istiyorum. Basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlıyoruz. Pandemi nedeniyle kapanan sektör temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaflardan oluşan 18 bin 500 kişiye 400’er lira nakit ödeme yapacağız”

'Belediyecilik anlayışımız hiç kimsenin yatağa aç girmemesidir'

'Belediyecilik anlayışımız hiç kimsenin yatağa aç girmemesidir'

‘Kartlarına ve isimlerine yükleme yapılanlara kısa mesaj yoluyla bilgi verileceğini’ aktaran Yavaş, şöyle devam etti: “Yeni destek anlayışımız sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ekonomiden semtlerdeki bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Kart basımı bayram sonrasına kalan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlıyoruz. Böylece mübarek Ramazan ayında 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlamış olacağız.

Bunun dışında ‘ankaratekyurek.com’ sitemizde şu ana kadar 13 milyon liradan destek sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. Dünyada, ülkemizde ve şehrimizde yangın sürerken; varsın kavşaklardan biri geç yapılsın, varsın bir kaldırım ya da park sonraya kalsın. Bizim belediyecilik anlayışımız ve en büyük hedefimiz, hiçbir çocuğun boynunun bükük kalmaması ve eğitimlerinden mahrum olmaması; hiç kimsenin yatağa aç girmemesidir”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
531
320
15
5
4
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Caner Bey

Bu adam Ankara'yı ülke yapar tek başına :)

tutski yançek

hak'tan, hukuk'tan, eşitlik ve demokrasiden yolun şaşmasın. ülkenin senin gibilere ihtiyacı var.

rbt rbt

cumhurbaşkanı olsa ülke rahatlayacak,ülkenin çözümü resmen yanı başımızda duruyor.