Manisalı Muhtardan Akılalmaz Kampanya: 'İlk Ölene Çeyrek Altın Hediye'

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Manisa Saruhan'da bir muhtar, cami yenilemesi sırasında tabut ve musalla taşının kırılması nedeniyle köyde "ölüm yasağı getirdiğini" anons ettirdi. Daha sonra yeni bir tabut ile musalla taşı aldıklarını ve yasağı kaldırdıklarını belirten muhtar, ''Bu tabuta ilk girene de muhtarlık olarak bir çeyrek altın vereceğiz'' dedi.

Hal böyle olunca sosyal medyada ilginç yorumların yapılması da kaçınılmaz oldu...

AA'da yer alan habere göre, caminin yenilenmesi amacıyla Kaymakamlıktan izin aldığını anlatan Arslan, "O arada camiyi yıktık bu esnada musalla taşı ve tabutlarımız da kırıldı. Ne musalla taşı ne tabut kaldı. Halka da bir duyuru yaptım ve, 'kardeşim ne tabut var, ne musalla taşı var ne de camimiz var. İkinci bir emre kadar ölüm yasağı koyuyorum' dedim. Camimizin tabutu ve musalla taşı gelene kadar hiç kimse ölmedi" dedi.

'Camimizin tabutu ve musalla taşı gelene kadar hiç kimse ölmedi'

Arslan, Almanya'da ölen amcasının cenazesiyle gelen tabut ile mahallenin yeni bir tabuta kavuştuğunu bu nedenle de ölüm yasağını kaldırdığını belirtti.

'Tabuta ilk girene bir çeyrek altın vereceğiz'

"Bu arada ölüm yasağını kaldırdım aradan iki gün geçti kayınpederim öldü. Kaynanam da dedi ki, 'niye kaldırdın ölüm yasağını?' Yahu kaldırsam da kaldırmasam da yine ölecekti ama yasağı kaldırdık öldü. Yeni bir tabut ve musalla taşı aldık, yasağı kaldırdık. Bu tabuta ilk girene de bir çeyrek altın vereceğiz muhtarlık olarak. Bu tabut Almanya'dan geldi. Ben tabuta koyacağım altını artık gideceği yere mi götürür ailesine mi kalır orasını bilemem." açıklamasında bulundu.

İlk ölene altın vereceğini açıklayan muhtar, sosyal medyanın da gündeminde

İlk ölene altın vereceğini açıklayan muhtar, sosyal medyanın da gündeminde
İlk ölene altın vereceğini açıklayan muhtar, sosyal medyanın da gündeminde

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir