Manchester Arena Saldırısında 50 Genci Güvenli Bir Otele Götüren Kadın: Manchester Meleği

86PAYLAŞIM

İki gece önce Manchester Arena'da meydana gelen patlamadan sonra, panik halindeki gençlerin bir kısmı sokaklara dağıldı. Orada bulunan bu kadın ise yakınlardaki Victoria tren istasyonundaydı ve patlamayı duydu. Yardım etmek için hemen oraya koşan kadın 50'ye yakın gencin güvenli bir şekilde alandan ayrılmasını sağladı.

Bu kahramanlığı sayesinde sosyal medyada 'Manchester Meleği' olarak adlandırılan kadının hikayesini Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/hero-woman-man...

48 yaşındaki West Dalton'lu kadın Paula Robinson, patlama sırasında yakınlardaki bir istasyondaydı.

Bombanın şiddetiyle sesleri duyan kadın koşmaya başladı. O sırada konser alanından çıkan panik halindeki gençleri gördü ve onları da yanına aldı.

O anda yaşadıklarını Facebook üzerinden paylaşan kadın, çocukların güvenliğini sağladıktan sonra aile ve arkadaşlarına haber vermeye çalıştı.

"Manchester'da patlama oldu, bizimle birlikte çok sayıda çocuk var. Lütfen paylaşın, onları premier inn otele götürüyoruz."

"Lütfen çocuklarını arayan ailelerin bulabilmesi için paylaşın. Götürebildiğimiz kadar çocuğu otele getirdik, onları burada güvende tutuyoruz, yanlarında kalacağız."

Konserde çok sayıda genç ve çocuk yaşta dinleyici vardı ve patlama sonrasında panik halinde etrafa koştular.

"Bizimle birlikte bekleyen yaklaşık 50 çocuk var, güvendeler onlarla ilgileniyoruz."

Pop müzik yıldızı Ariana Grande'nin performansı bittikten yaklaşık birkaç dakika sonra, saat 22:30 sularında bir canlı bomba kendini Manchester Arena'nın fuaye alanında patlattı.

Bir terör eylemi olarak nitelendirilen saldırıda 24 kişi öldü 59 kişi ise yaralandı. Birçok ebeveyn gece boyunca çocuğuna ulaşmakta sıkıntı yaşadı.

"Anne babalar, çocuklarınızı holiday inn'e götürdük. Lütfen acil gelip alın, onlara ulaşamazsanız numaram bu..."

50'ye yakın çocuğu güvenli bir şekilde ailelerine ulaştıran kadın Paula Robinson sosyal medyada 'Manchester Meleği' olarak anıldı.

"Bu Paula Robinson kimse, bir kahraman." 

"Paula Robinson korkmuş çocukları güvenli bir yere aldığın için inanılmaz birisin, bu korkunun karanlığında bir ışıksın."

"Kayıp çocuklarla ilgilenen Paula Robinson'a minnetlerimiz sunalım lütfen, kötülük darbe vurduğunda insanlar böyle karşılık verir."

"Paula Robinson bir kahraman ve bir melek ve bu ikisini arasındaki herşeydir. Bu karanlıkta ümit olan harika bir kadın."

"Bütün bunlar bittiğinda Paula Robinson'u bulmalı ve ona dünyaları vermeliyiz."

"Bu Paula Robinson'un bir tür takdir ödülü alması gerekiyor. Dün akşam bütün o insanları alıp götürmesi inanılmaz."

Manchester patlamasında hayatını kaybedenler için rahmet ve geriye kalanlar için acil şifalar diliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasin-kaya12

Ulan bu habere bile tepki gösteren insanlar var yazıklar olsun. Bu arada kadın kutsanmış bence helal olsun hala böyle insanlar olduğu için allaha şükretmeliyiz...

Gizli Kullanıcı

onlar bizi genelde önemsemeseler de din dil ırk farketmez insanlık en önemlisi başları sağolsun. iyi kalpli bir kadınmış hala böyle insanların olduğunu görmek güzel.

hipergrafi

Ah be melek insan kriz planımı oluşturmuştun evvelden, o panikte herkes kaçarken sen nasıl sahipsiz kalan çocukların derdine düştün... O hengamede evladını kaybedip bulamayan insanlardan biriymişim gibi düşünüyorum da... Bu gerçekten çok büyük bir iyilik Allah razı olsun.

psyhedelichead

Kutsanmış kadın!

kitapkokusu

çabuk hayatta hiçbir vasfı olmayan insanlar gösteriş yapıyor demeden çok çabuk

Görüş Bildir