Mahir Ünal'ın 'Türkiye'de Bardak Yoktu' Açıklamasının Üzerine Behzat Uygur'dan Komik Bir Cevap Geldi

1.5bPAYLAŞIM

Aslında hiçbirimiz yoktuk arkadaşlar! 😂

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı bir programda 'Türkiye’de bir dönem bardak olmadığını' söyledi; belki görmüşsünüzdür.

Tam cümle ise şu: "Ben hep şu örneği veriyorum: Diyorum ki elimizde bir bardak var. Biz 18 yılda bu bardağın yüzde 70’ini doldurduk. Ama yüzde 30’u boş. Şimdi bu bardağın yüzde 30’luk boşluğunu da konuşalım, yüzde 70’lik doluluğunu da konuşalım. Çünkü bir dönem bu ülkede bardak yoktu. Yani bırakın bardağın içindeki suyu, bardak yoktu. Ama şu anda bu bardağı yüzde 70 oranında doldurmuşuz. Yüzde 30’luk boşluk var mı var? Peki biz bu yüzde 30’luk boşluğu da Allah’ın izniyle doldurur muyuz, doldururuz."

Bunun üzerine tiyatro oyuncusu Behzat Uygur, Şahane Pazar programından bir görüntü paylaşarak "Madem yoktu. Bu bardak oyununu nasıl yapıyorduk?" diye sorunca olanlar oldu! 😂

twitter.com

Sahiden, nasıl yapıyorduk? 😂

Sonrası ise malum, yorumlar ve tepkiler gecikmedi!

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bakalım bu 'bardak' mevzusu daha büyüyecek mi?

Siz ne diyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dr_geyik

Adamlar kendileri adına konuşuyorlar. Gerçekten kıçlarında donları bile yoktu bunların, AKP döneminde hepsi semirdi, gemileri falan var şimdi.

ali-yasin-saygi

paşabahçe cam fabrikası kuruluş 1934

mahirrihamahirriha

Bakanın verdiği bardak örneği kötü olmuş. Genelde don lastiğini bile dışardan alıyoruz denirdi. Bardak demesi çok yanlış ama canlı yayın işte.

ozgur-akarca

Bardak metaforunun kullanılma amacı dolu olan kısmı bugün fazla boş olan kısmı ise az demek içindi. Bir zamanlar bu ülkede bardak yoktu demek ise hiç yatırım yoktu, dolu ya da boş kıyaslaması yapılmayacak kadar azdı demek içindi. Buyrun videoyu izleyin:

omer-yildirim30

Yorum yazanlarin hepsi beginsiz! Birisi Barak muhabbeti büyüyyecek mi yazmis, birisi Ülkeden nasil kacacagini yazmis, biriside hakaretler etmis. Siz galiba Hangi bardak kast edildiginizden haberiniz yok. 2000 öncesi Borc batakliginda olan Ülkenin halini biliyoruz. Hastanelerden tut her yol yapisina kadar hersey berbat idi. 3 Köprü bile yoktu.

karbey77

Bi sen beyinlisin yalaka!!!! Senin gibi yalakalar oldugu surece, bu adamlar cikip bardak yoktu da der, camasir mak. yoktu da der...kesin o zamalar sen de yoktun beyinli!!!!

omer-akca2

3 köprü bile yoktu ne sanki hiç köprü yoktu buradan oraya ulaşılamıyordu der gibi. 2 tane vardı işte imkanlar ona yetmiş onlar yapılmış. Ülke şu an borç batağında değil mi?

dr_geyik

1. Şu anda daha çok borç batağındayız. 2. Hastane demeyi bir bırakın artık, gördük sağlık devriminin halini, salgından orta derecede etkilendiği halde tamamen felç olmuş tek ülkeyiz. 3. üçüncü köprüye gerek yoktu, gerek olan bütün köprüler yapılmıştı zaten ve o kadar çok çift şeritli dört şeritli yol, metro, tünel falan yoktu belki ama en azından vatandaşın ödediği faturanın yarısından fazlası o yollara vergi olarak gitmiyordu. Her eve iyi kötü giren bir maaş vardı ve insanlar geçimsizlikten birbirlerini öldürmüyorlardı o yolların parasını ödeyebilmek için.

kizce

biz yokkende mutluyduk .sen o zamanlar yoktun bile eminim . bankalar yoktu mesela millet boğazına kadar borca girmemişti .herkes tek maaşıyla geçinmeye çalışıyordu evet ama sobalı evimizde 6 kişi akşam otururduk sobanın etrafında .cep telefonu yoktu mesela hepimiz sohbet ederdik akşamları ,unutmazdık yüzlerimizi . eskiden yağ kuyruğu oluyordu şimdi de var ucuz yağ ve ucuz ekmek kuyruğu .amk yalamaları biz memnunduk zaten halşmizden göt te yalamıoduk . sanki bedava yollar .istanbulda bi yerden bi yere git eben sikiliyor ödediğin paralardan (hgs)

Görüş Bildir