Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mağdur Hayvanların Şans Verildiğinde Mucizeye Dönüştüğünü Gösteren 13 Fotoğraf

842PAYLAŞIM

Ankara'da faaliyet gösteren ancak tüm Türkiye'de kaza, işkence, hastalık sebepleriyle mağdur olan hayvanların imdadına koşarak onları Ankara'ya getiren ve tedavi ettiren bir dernek Hayvan Kurtarma Derneği. Tabii ki tüm bu çalışmalar bu derneğe gönül vermiş kişilerce karşılanmaya çalışılıyor. Herhangi bir devlet desteği olmadan yüzlerce mucizenin gerçekleşmesine vesile olan derneğin kurtardığı canlardan sadece 13'ünü bu albüme koyduk. Gerisi www.haykurweb.wix.com/hayvankurtarma adresinde...

Hayatı çöplükte son bulacakken kurtarılan Şanslı Cadı

Mahallede istenmemesi nedeniyle toplatılarak çöplüğe atılmak üzereyken yolumuz kesişti onunla. O kadar bakımsız ve açtı ki... Ama şimdi kendine güvenen, sağlıklı, atletik bir kız o. Derneğin Rehabilitasyon Merkezinde barınan 400'e yakın sakinden bir tanesi.

Eskişehir'de bir mola yerinde ölmek üzere bulunan Yağmur

İhbar üzerine Eskişehir'e gidip alındı Yağmur. Çok aç kalmış,  ayakta duracak hali yoktu. Rehabilitasyon Merkezinde hızla toparladı. Eriştiği boyutlarla bizleri şaşırtan bir çocuk oldu.

Ağır hastalıkları yenip hayata dönen Jin

Gençlik hastalığı, uyuz ve açlık ile mücadeleyi kaybetmek üzereyken bulundu Jin. Uzun ve ısrarcı bir tedavi sonrasında ayağa kalktı, toparladı. Şimdi yakışıklılığına hayran bıraktıran bir delikanlı.

Sinop'ta raişitizm nedeniyle hareket edemeyecek halde bulunan Raşit

Sinop'ta sefalet içerisinde bulunan Raşit ayağa bile kalkamıyordu. Güzel beslenme, ilgi ve doğru tedavi ile oradan oraya koşturan bir yaşlı amca oldu.

Kötü ellerde bakılıp sonra da terk edilen Reis

Sahibince dövüştürülen, hırpalanan ve aç bırakılan Reis terk edildiği barınaktan alındı. Sevgi ve ilgi ile sakin, uyumlu bir çocuğa dönüştü. Şu anda mutlu yuvasında yaşıyor.

Iğdır'da işkence sebebiyle yürüyemez hale gelen Güçlü

Daha minicikken beline darbe aldığı için yürüyemez hale gelen Güçlü, Iğdır'dan getirtildi ve uzun fizik tedavi süreci geçirdi. Şimdi üşenmezse diğer köpekler gibi kalkıp yürüyor. Canı istemezse de oturur pozisyonda ilerleyebiliyor.

Bebekken sokağa atılan Leon

Sokakta perişan halde, nasıl hayatta kalınır bilmeyecek kadar minikken bulduk Leon'u. Hızla büyüdü, güzelleşti.

Bir çocuğa karne hediyesi olarak alınan ve terk edilen Prens

Zengin bir ailece çocuğuna karne hediyesi olarak alınan Prens, bakımsızlıktan uyuz olmuş sonrasında ise bir inşaata terk edilmiş ve orada köpeklerin saldırısına uğramıştı. Biberonla beslendi, tedavileri yapıldı. Şimdi inatçı mı inatçı, güçlü bir keçi oldu.

Yaşlılık ve hastalıkların hırpaladığı Aycan

Yaşlı olması ve  geçirdiği leishmania hastalığı nedeniyle çöken, tüysüz kalan Aycan doğru tedavi ve ilgi ile Rehabilitasyon Merkezinin yakışıklı dedelerinden oldu.

Aksaray'da burnu yarık olduğu için doğduğu gün terk edilen Tostik

Doğduğu gün burnundan dolayı sahibi tarafından istenmedi ve annesinden ayrıldı. Derneğimize yapılan ihbar ile giderek onu aldık. Yaşamaz denilen Tostik biberonla beslendi, sevildi, ona annelik yapıldı. Şimdi hızla büyüyor, sağlığı ve neşesi oldukça yerinde.

Sanayi bölgesinde bulunan annesiz, raşitik ve uyuz bebek Koala

Oradan oraya koşturup annesini ararken bulundu minik Koala. Yetersiz beslenme sonucu raşitizm başlamıştı. Güzel mamalar ve sevgi ile kocaman bir delikanlı oldu.

İşkence gören, yaralanan minnak Zümrüt

İşkence gördüğü yerden alınarak tedavi ettirilen Zümrüt güzel bir yuvada sahibinin kucağında mırlamakla meşgul.

Kronik hastalıkları nedeniyle terk edilen çocuk ruhlu dev Zeus

Sahip olduğu sürekli tekrar eden hastalıkları nedeniyle sahibi tarafından terk edilen Zeus, doğru  beslenme ve ilgi ile şımarık bir deve dönüştü.Kendini minnacık sanan bu adam Derneğin Rehabilitasyon Merkezinde barınan 400'e yakın sakinden bir tanesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muzludankek

jin'in cinsi ne ya acil lütfen söyleyinn

barkin-duman

Sokak köpeği Akita kurması gibi bende öyle biliyorum orda gönüllüyüm.

muzludankek

sağol

dreamscomealive

yaaaa <3 <3 <3

oksuruk

Bunları bu hale getirenleri aynı odaya koyacak ve aç bırakacaksın. Birbirlerini yiyecekler ve sen de bunu keyifle izleyeceksin.

eda-oguz

Bu dünyaya en fazla zarar veren biz,masum canlılara işkence eden biz,sonrada birbirimize hakaret amaçlı bu canlıların ismini kullanan biz!Niye yaşıyoruz ki!Kopsun kıyamet,dürülsün defter,öte tarafta cehennem ateşi bizi bekler!!

Görüş Bildir