Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

12 Madde İle Ruh Molekülü: DMT

 > -

DMT (dimethyltryptamine) beyin tarafından salgılanan bir hormondur. Tryptamine ailesinin en güçlü elemanı olan bu maddenin yaptığı psikedelik etkiler, insanlık tarafından yüzyıllardır biliniyor. İşte DMT hakkındaki gerçekler:

1. DMT, istisnasız tüm canlılarda bulunan bir madde.

Yaşayan her şey ya DMT salgılıyor, ya da DMT ile yaşıyor.

2. Bu madde insanda, beyinde bulunan epifiz bezi tarafından üretiliyor.

Epifiz bezi kozalağa benzer bir yapıdır. İngilizce ismi, kozalaksı bez anlamına gelen "pineal gland"dir. Beynimizdeki her bölüm simetriktir; bu yüzden tüm bölümlerden  iki tane bulunur. Bunun tek istisnası ise beynin tam ortasında bulunan ve tek bir tane olan epifiz bezidir.

3. Epifiz bezinin sembolü, pek çok dine ilham kaynağı olmuştur.

Söz konusu kozalaksı yapıya; Buddha temsillerinin kafasında, Vatikan'da bulunan kozalak heykelinde, papanın asasında ve daha pek çok yerde rastlayabiliyoruz.

4. Doğu inanışlarındaki üçüncü göz tabiri de yine bir epifiz bezi sembolü.

5. Antik Mısır tasvirlerinde rastlanan Horus'un gözü sembolü, sizce de epifiz bezi kesitine biraz fazla benzemiyor mu?

6. Modern felsefenin babası sayılan Descartes, epifiz bezinin ruh ile bedenin birleştiği nokta olduğunu düşünmüştür.

Epifiz bezinden 2 farklı hormon daha salgılanır: Bunlar melatonin ve pinolin.

7. Bu madde aynı zamanda bitkilerden elde edilerek bir uyuşturucu olarak kullanılıyor.

İnsan beynindeki DMT üretimi genellikle çok küçük miktarlarda olduğu için, psikedelik etkilerini deneyimlemenin bir yolu onu dışarıdan almak. Bu uyuşturucu, insanların farklı boyutları algılamasını mümkün kılıyor.

8. DMT'nin uyuşturucu yapımı için elde edildiği bitkiler ise şöyle:

  • Psychotria viridis (yem kanyaşı)

  • Phalaris arundinacea

  • Phalaris (kuş otu)

  • Acacia (akasya)

  • Arundo donax (kargı kamışı)

  • Desmanthus illinoiensis.

9. Bir döneme damgasını vurmuş olan LSD de bir tür DMT kırmasıdır.

Laboratuvar ortamında üretilen LSD, DMT'nin yaptığına benzer etkiler yaratan bir uyuşturucudur.

10. DMT, insanda doğal olarak belirli durumlarda salgılanıyor.

Bunlardan bir tanesi uyku ve rüya durumu. DMT salgılaması uykuda az da olsa artış gösteriyor. Asıl önemli olan ise DMT salgılamasının doğum ve ölüm anlarındaki artışı. Doğum sırasında hem annenin, hem de bebeğin DMT salgılaması artıyor.

11. DMT kullanmış ya da bu maddeye maruz kalmış kişiler, bir tür birlik hissiyatı deneyimlediklerini savunuyorlar.

Normalde tüm psikedelik maddeler, her bireye özel bir takım sanrılara sebep olurlar. Fakat DMT kullanan bireylerin yaşadıkları deneyimler birbirine çok benziyor. Tüm evrene bakış açılarının değiştiğini ve her şeyin bir olduğu hissiyatının güçlendiğini söylüyorlar.

12. Şamanların beyinlerinde yüksek DMT salgılaması olduğu düşünülüyor.

Peygamber hastalığı olarak da bilinen temporal lob epilepsisi, beyinde yüksek miktarda DMT salgılamasına sebep olduğu için, farklı boyutlara kapılar açıyor ve bir takım şizofrenik sanrılara sebep oluyor.

BONUS: DMT hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, Mitch Schultz tarafından hazırlanmış, "Ruh Molekülü" isimli belgeseli izleyebilirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metojen

Muhammed'in Hira dağında gördüğü halüsinasyonun sebebi bu olabilir mi ?

emre-ceylan12

1.Muhammed değil Hz. Muhammed arkadaşından bahsetmiyorsun.. 2.si Hz Muhammed efendimiz Ne Hira dağında nede sonrasında halisilasyon görmemiştir. ;Ayın ikiye bölünmesi ve miraç onlarca hatta yüzlerce şahit tarafından görülmüş ve bilinen gerçeklerdir. Siz gibi insanlar anlamıyorsa bu sizlerin seçimi ama bu şekilde ithamda bulunamazsınız...

metojen

Dostum şu yazdıkların senin IQ seviyenin yerlerde süründüğünün bir nişanesi olarak sırıtıyor. ayın ikiye yarılmasıymış, hahaha

emre-ceylan12

bence sende ıq diye bir şey yok. Ne akıl var ne fikir ne ruh. Ölmüşsün sen.. bana bahane buluyorsun takma beyinli.. Senin Dengen kaymış haberin yok.. Git kendine bir tane beyin taktır da belki aklını kullanırsın.. Olacağını sanmam ama..... Sen de insanım diye nefes alıp oksijen ziyan ediyorsun işte.. Geri zekalılığını başkalarına yansıtma. Aynada kendini gördün galiba da bana laf atıyorsun. O sen olmayasın geri zekalı??

emre-ceylan12

sen ve senin gibi geri zekalı aptallar Mankurtlar ancak konuşur. boş boş konuşur. İnternet üzerinden dinden prim yapmaya çalışan aptalın tekisin bunu yaz bir yere de unutma. Aptal...

volkan-dogan6

asıl geri zekalı müslüman olmayana denir , hz muhammed kuranı uydurduysa yıldızların evrenin geleceği nerden biliniyordu kuranda

hakan-ozyazici

ayn kanki harikasın

umut-turan6

umut-turan6

www.parazan.com

paranormalist

farklı boyutlara geçtiğim söylenemez ama insanların bedenini kaplayan küçük beyaz ışıkları göruyorum geceleri gökyüzündeki bir yıldıza baktığım zaman diğer şeyler (demir,diğer evler, insanlar vb) gözümün onünde yok olup gidiyor eğer az ışıklı bir yerdeysem o yeri tamamen karanlık yapabiliyorum ve bir bütündeki istemediğim bir parçayı yok edip onu görünmez yapıyorum ve ardındaki zemini tek görüyorum .bendedemi dmt var yoksa bu hastalıkmı ?

colpan

anlattığın şeylere benzer deneyimler lsd kullanıldığında da yaşanır. Bu özelliklerinin değerini bil :)

paranormalist

dalgamı geçiyorsun ?

colpan

yoo gayet ciddiyim

sinan-ozen

Hayal görüyorsun birader! :-)

sonbakkal

eğer aynı yere odaklanarak bakıyorsan bir süre sonra beyin buga giriyor fantastik hissetme boşuna akldgjadl

erkan-aydin4

internetten durumun hakkında ilgili konular mutlaka vardır üşenmeden araştır oku neler olduğunu örenir kendine göre olumlu yönde tedbirini alırsın

yamen-yigit-karatas

Normal. Osho oku daha fazlasını yapabilirsin.

bulut-yiyen

durumunu anlatmak için tümden öznele gelme tekniğini kullanacağım dostum: halüsinasyon görüyorsun, verdiğin bilgiler bu yönde. vücudun bunu kendisi yapıyor ise, kontrol edemiyorsan ve bu senin hayatını zorlaştırıyorsa, çoğu zaman ilk başta inanıp değişen şeylere güvenebiliyorsan, halisünasyondur bu ve şizofrenidir.

Gizli Kullanıcı

nebuch'un cumlelerini baslik olarak secmesen cok hos olurdu...

Başlıklar

MısırUyuşturucu
Görüş Bildir