Görüş Bildir
Haberler
Macar Kameraman, Düşürdüğü Sığınmacıdan Davacıymış

etiket Macar Kameraman, Düşürdüğü Sığınmacıdan Davacıymış

ATKN
22.10.2015 - 12:21 Son Güncelleme: 22.10.2015 - 15:37

Macaristan sınırında oğluyla birlikte polislerden kaçmaya çalışan Suriyeli bir sığınmacıya çelme takarak düşüren kadın kameraman, düşürdüğü göçmeni dava etmeye hazırlanıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Suriye’deki çatışmalardan kaçarak Avrupa ülkelerine sığınmaya çalışan göçmenlerin ülkeye girişini engellemek, giriş yapmayı başaranları da zorla kamplara yerleştiren Macaristan’dan gelen çarpıcı bir görüntü Eylül ayında basına yansımıştı. Görüntüde kadın bir kameramanın, kucağındaki oğluyla polisten kaçmaya çalışan bir sığınmacıya çelme takarak yere düşürdüğü görülüyordu.

Olayın basın yansımasının ardından uluslararası toplum tarafından sert şekilde eleştirilen ve işten çıkarılan Petra Laszlo, Rus Izvestia gazetesine verdiği röportajda düşürdüğü Usame Abdül Muhsin isimli sığınmacıya 'ifadesini değiştirdiği' gerekçesiyle dava açacağını belirtti.

'Facebook'tan davacıyım'

Bununla da yetinmeyen Laszlo, kendisine yönelik tepkileri körüklediğini iddia ettiği Facebook hakkında da dava açacağını açıkladı. Amacının polis yardım etmek olduğunu, ancak hayatının mahvolduğunu kaydeden Laszlo, “Ben ve eşim, Facebook’un (şu anki) durumumda büyük bir rol sahibi olduğunu düşünüyoruz. İnsanların bana karşı hırçınlaşmasına yardımcı oldu” diye konuştu.

Sputnik Türkiye

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
311
41
17
17
10
5
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

OROSPU

yeşil

içeriği okudum tamda bu yorumu yapmak için yorum kısmına indim sen çok yaşa benden önce davranmışsın diline sağlık :)

Pasif Kullanıcı

Hem suçlu hem güçlü yüzsüz mahluk.