Görüş Bildir
Haberler
Louis Vuitton’un Tasarımcısı Virgil Abloh Kansere Yenik Düştü! Virgil Abloh Kimdir?

Louis Vuitton’un Tasarımcısı Virgil Abloh Kansere Yenik Düştü! Virgil Abloh Kimdir?

GNS
28.11.2021 - 23:24

Dünyaca ünlü Fransız giyim markası Lous Vuitton'un tasarımcısı ve giyim direktörü aynı zamanda Off White markasının kurucusu Virgil Abloh 41 yaşında yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybetti. Ünlü tasarımcının vefatı moda dünyasını yasa boğdu. Peki Virgil Abloh kimdir? Virgil Abloh neden öldü? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Moda dünyasının başarılı erkek direktörü ve tasarımcısı Virgil Abloh hayatını kaybetti. Off White markasının kurucusu ve Fransız giyim markası Louis Vuitton'un giyim direktörü - tasarımcısı olan Abloh'un 41 yaşında kanserden vefat etmesi herkesi hüzne boğdu.

Abloh Yıllardır Kanserle Savaşıyordu

Abloh Yıllardır Kanserle Savaşıyordu

Kendini has tarzıyla dünyanın en etkili dizaynırları arasına giren Abloh, yıllardır kanserle savaşıyordu. Louis Vuitton'dan yapılan açıklamada 'Üzücü haberi aldıktan sonra şok geçiriyoruz. O sadece bir moda dahisi değil aynı zamanda harika bir ruha sahip bilge bir insandı' denildi.

Virgil Abloh Neden Öldü?

Virgil Abloh Neden Öldü?

Abloh, 2018 yılının Mart ayında Vuitton'a katılmıştı. Dünyaca ünlü markanın sokak giyimi işine girmesini sağlamıştı. 

Abloh, 2019'un Eylül ayında doktorunun uyarısıyla işlerine ara vermişti. Ünlü modacı hastalığıyla ilgili asla açıklama yapmadı.

Abloh'un kardiyak anjiyosarkom denilen nadir rastlanılan bir kanser türü nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Virgil Abloh Kimdir?

Virgil Abloh Kimdir?

1980 yılında Chicago’da doğan Amerikalı genç tasarımcının asıl mesleği inşaat mühendisliği olsa da, Abloh mezuniyetinin hemen ardından mimar olmak istediğine karar veriyor ve Illinois Institeu of Technology’de mimarlık eğitimi alıyor. Ancak yalnızca iki yıl sonra odağını moda alanına kaydırıyor. 2009 yılında, Chicago’da RSVP Gallery isimli, hem sanat galerisi hem de erkek giyim mağazası olarak hayata geçirdiği platformuyla moda dünyasındaki adımlarını hızlandıran Abloh’un kariyerindeki kırılma noktası ise, Kanye West’in Donda ismindeki kreatif ajansının, kreatif direktörlüğünü yapmaya başlamasıyla gerçekleşiyor. Virgil, Kanye’nin sahne ve konser düzenleme işlerini yönetmeye başlıyor

Bu işte kendini kanıtlaması ve edindiği çevre sayesinde hayallerine daha da yaklaşıyor. Kanye ve Abloh’un bir araya geliş hikayesi ise Kanye’nin Abloh’u ‘Flat White’ takma ismiyle DJ’lik yaparken keşfetmesine dayanıyor. 2011 yılında, Kanye West’in Watch the Throne by Jay-Z albümünün sanat direktörlüğünü yapan Abloh, bu albüm sayesinde Grammy ödülünü kazanıyor. Albümün kapak tasarımı ise, o dönem Givenchy’nin kreatif direktörlük koltuğunda oturan Riccardo Tisci imzasını taşıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Off-White'ın Kurucusu

Off-White'ın Kurucusu

2012 yılında Pyrex Vision isimli bir markayı hayata geçiriyor. Matthew Williams ve Heron Preston iş birliği ile kurduğu markanın çizgisi Off-White’tan baya farklıydı diyebiliriz. Abloh o dönem yalnızca Ralph Lauren ve Champion markaları için sınırlı sayıda üretilen baskılı tişörtler tasarlıyordu. Bu marka çok uzun süreli olmadı ve 2013 yılında Abloh, hem erkek hem kadınlar için sokak giyimine hitap eden tasarımların yer aldığı ve klasik lüks algısını yeniden sorgulatacak markası Off-White’ı hayata geçirdi.

Louis Vuitton Resmi Hesabının Vefat Paylaşımı

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
2
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın