KYK Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0PAYLAŞIM

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu 500 yurt yönetim personeli başvuruları 20 Ocak'ta sona erdi. 4-20 Ocak arasında alınan başvuruların tamamlanması üzerine, sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Peki KYK memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak, başvurular neye göre değerlendiriliyor? Detayları haberimizde sizler için derledik...

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

KYK memur alımı başvuruları 4 Ocak - 20 Ocak tarihleri arasında basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapıldı. 

Başvurusunu tamamlayan adaylar heyecanla sonuçların ne zaman açıklanacağını bekliyor fakat KYK memur alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz netleşmedi. Başvuru sonuçlarının değerlendirilmesi her pozisyon için belirlenen kontenjan sayısına göre yapılacak. Fazla olması halinde KPSS puanına bakılacak. Ardından adaylar sözlü sınava çağrılacaklar.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların, cinsiyete göre başvuru yapılan her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

2. Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

3. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınav Konuları ve Şekli

 • 1. Sınav sözlü olarak Ankara'da yapılacaktır.

 • 2. Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

 • a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.), (50 puan)

 • b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)

 • c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan)

 • d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, (10 puan)

 • e) Genel kültürü ve genel yeteneği, (10 puan)

 • f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, (10 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

 • 3. Adaylar; "Sınav Giriş Belgesi'ni basvuru.gsb.gov.tr adresinden alacaklardır.

 • 4. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınava katılacakları sınav tarihi sınav giriş belgelerinde yer alacaktır.

 • 5. Adaylar sözlü sınava gelirken "Sınav Giriş Belgesi" ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

 • 6. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

 • 7. Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 • 8. Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir