Kütük Gibi Uyuyanlar Sosyal Çıktı! Uyku Pozisyonlarınız Kişiliğiniz Hakkında İpucu Veriyor

-
Abone ol

Asker pozisyonundan tutun da, denizyıldızı pozisyonuna, kişiliğimiz hakkında bilgiler öğrenmek mümkün...

Kaynak: https://www.ranker.com/list/meanings-beh...

1. Kütük gibi uyuyanlar: Sosyal ve Uysal

Bacaklarınız ve kollarınız düz bir şekilde uyuyorsunuz, kütük gibi uyuyorsunuz demektir. Bu şekilde uyuyan insanların sakin ve oldukça sosyal olduklarına inanılıyor. Güvenilir olan bu insan bazen oldukça saf olabiliyorlar. Belinizde hafif ağrılar varsa, omurganız düz duracağından bu şekilde uyumayı deneyebilirsiniz.

2. Bebek gibi uyuyanlar: Güçlü ve Hassas

Ayrıca cenin olarak bilinen pozisyonda uyuyan bu insanlar, dizlerine göğüslerine çekerek uyurlar. Bu pozisyonda uyuyanların, sert görünmelerine rağmen aslında oldukça hassas ve içine kapanık olduklarına inanılıyor. Bu pozisyonda uyuyan kadınlar, erkeklere kıyaslandığında iki kat daha fazla.

3. Denizyıldızı gibi uyuyanlar: Arkadaş Canlısı ve Sadık

Sırtüstü yatıp, kolları başlarında uyuyan bu insanların müthiş birer arkadaş, sadık, iyi dinleme becerilerine sahip ve de oldukça yardımcı kişiliklere sahip oldukları söyleniyor. Aynı zamanda bu insanlar genelde ışıktan uzak dururlar. Tıpkı asker gibi uyuyanlar gibi sırtüstü yattıkları için, horlamaları da oldukça mümkün.

4. Asker gibi uyuyanlar: Çekingen ve Ciddi

Bu pozisyonda uyuyanlar sırtüstü yatıp, kolları ya yanda ya da göğüslerinde yatarlar. Kendileri ve diğerleri için oldukça yüksek standartlar belirleyen bu insanlar, genelde sakin ve de sessizdir. Organize olmayı çok ciddiye aldıkları için hayatları oldukça şekillendirilmiştir. Asker gibi uyuyanlar genelde horlarlar.

5. Hislenerek uyuyanlar: Açık Görüşlü ve Alaycı

Yan yatıp, kollarını önlerine alan bu insanların açık fikirli, davetkar ve bir karar vermeden önce her olasılığı düşünüp tarttıklarına inanılıyor. Bu insanlar genellikle verdikleri karardan pişman olmaz ve de o konudaki fikirlerini değiştirmezler. Bu insanlar aynı zamanda alaycı ve de şüphecidirler. Diğer pozisyonlarda uyuyanlara kıyaslandıklarında ise daha az reflü ve uyku apnesi yaşarlar.

6. Düşünür gibi uyuyanlar: Ani Ruh Değişimleri

Yan yatıp, bir eliniz çenenizde uyuyorsanız, düşünür gibi uyuyorsunuz demektir. (tıpkı o meşhur heykeldeki gibi) Düşünürler zorlu ama aynı zamanda hassastırlar. Duygusal anlamda sürekli iki şey arasında değişim yaşarlar. Bir an maceracı olup başka bir an utangaç olabilirler. Duygusal anlamda sürekli bir değişim halinde olduklar için oldukça kolay incinirler.

7. Hayalperestler: Gamsız

Bu pozisyondaki insanlar sırtüstü yatıp, ellerini de kafalarının altına yerleştirip, sanki gökyüzündeki yıldızları seyrediyormuşçasına uyurlar. Önemli konularda ve kurdukları arkadaşlıklarda genelde tasalanmazlar. Güzelliğin ve konforun peşinde olan bu insanlar, kurdukları gerçek dışı hayaller konusunda açgözlü olabilirler.

8. Leylek gibi uyuyanlar: Ne Yapacakları Kestirilemez

Uykudan ziyade kung fu ile ilişkilendirilen bu pozisyonda uyuyan insanlar, ya yanlarına ya da midelerinin üstüne yatarak ve dizlerini yukarı doğru bükerek uyurlar. Bu kişiler genellikle tahmin edilemeyen davranışlara sahip olup, ani ruh değişiklikleri gösterir. Karar vermek onlar için oldukça zordur. Maceraya atılmaya yatkındırlar ancak yine de sabit çevrelerinden şaşmazlar.

9. Hem asker gibi hem de denizyıldızı gibi uyuyanlar: Esnek

Bazı insanlar sırtüstü yatarken, ne denizyıldızı gibi yayılırlar ne de asker poziyonundaki gibi dümdüz dururlar. Bu ikisinin arasında olan insanlar "asker- denizyıldızı" olarak bilinirler ve hayatlarını genelde akışına bırakırlar. İradesiz olan görülen bu insanlar başka insanlar tarafından akılları kolayca çelinir.

10. Serbest Düşüşçüler: Şakacı ve Endişeli

Yüzüstü yatıp, yastıklarına sarılan bu insanlar özgür ruhlu, özgüvenli ve atılgandırlar. Dışadönük olmalarıyla bilinen bu insanlar, kolay kolay eleştiri kaldıramazlar. Bu şekilde uyumanın sindirime yardımcı olduğu söyleniyor.

11. Neredeyse bebek gibi uyuyanlar: Güvenilir

Eğer yan yatıp, dizlerinizi hafiften yukarı çekiyorsanız bu pozisyonda uyuyorsunuz demektir. Bu şekilde uyuyan insanlar genelde güvenilir olmakla bilinirler. Sakinlik yayan ve suratlarında hep bir gülümseme olan bu insanlar değişime kucak açarlar ve geleceğin ne getireceğine dair meraklıdırlar.

12. Sarılıp uyuyanlar: İlişkilerine önem veren

Yastığa sarılmak tam olarak bir uyku pozisyonu olmayabilir, çünkü yukarıdaki pozisyonlarda yatarken de  yastığa sarılmanız mümkün. Ama yine de bu şekilde uyumak da bizlere ipucu verebilir. Bu pozisyonda uyuyan insanlar genellikle ilişkilerine, arkadaşlarına ve ailelerine çok önem verirler. Diğer insanları kendinden daha çok önemserler ve onları memnun etmek isterler.

13. Horlayarak uyuyanlar: Tutkulu

Horlamak da bir uyku pozisyonu değil tabii, ama bu da kişilik hakkında ipuçları verebiliyor. Horlayanlar, tutkulu olup hayatın her anını kucaklayan insanlardır. Diğer insanlara kıyasla daha fazla depresyon, hiperaktivite veya agresif eğiliminde olurlar. Aynı zamanda hislerini ani değişimlerle yaşarlar.

Siz hangi pozisyonda uyuyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
ozzy_oz

ayakta uyuyanlar? 😋😂😂

pretosaetre

Halk ?

andrey-wisniewski

Ben deli yatarım. Hele ki rüyamda kavga ediyorsam ki sık sık öyle rüyalar görürüm, işte o zaman her şey olabilir.

demet_erturk

peki hepsi gibi uyuyanlar

badcatsero

onların (yani bizlerin) hayatı ve kafası karışıktır herhalde XD

piksel-piksel-anadolu

/ ya da \ şeklinde cenin+hislenerek=Ben neymişim anlamadım?

emre.c

benimki deniz yıldızı gibi 😄 birde akşamüstü , yarı çıplak bir şekilde ise tadından yenmez 😃

Görüş Bildir