Kuran-ı Kerim Ayetlerini Ne Kadar Tanıyorsun?

275PAYLAŞIM

Bu testimizde Kuran-ı Kerim ayetlerini soruyoruz. Bunlardan hangileri Kuran-ı Kerim ayetidir?

#1

Evet
Hayır

#2

Evet
Hayır

#3

Evet
Hayır

#4

Evet
Hayır

#5

Evet
Hayır

#6

Evet
Hayır

#7

Evet
Hayır

#8

Evet
Hayır

#9

Evet
Hayır

#10

Evet
Hayır

#11

Evet
Hayır

#12

Evet
Hayır

#13

Evet
Hayır

#14

Evet
Hayır

#15

Evet
Hayır
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakan-bayrak2

ulan bakara suresinden bolca alinti yapmissiniz ;) kuranin ikinci suresi degil miydi la? cok oldu okuyali ama bunlar hatirlanir bilgiler amk ;) basit, cok basit bunlar ;) gerci zor olacagina basit olsun amk ;)

ahmet-oktay-tubadan3

15 SORUDAN 13 TANESİNE DOĞRU CEVAP VERDİNİZ! Ayetlerin hepsini son zamanlarda manası tartışmalı ayetlerden seçmişsiniz,tribüne oynuyorsunuz.

tipcinincilesi

KURAN I ANLAMAK İÇİN SORGULAYICI VE DÜŞÜNEN BİR BEYİN VE SAMİMİ BİR KALPLE OKUMAK GEREKİR. SONRASINDA İNANIRSIN YADA İNANMAZSIN BU SENİN ALLAH İLE VİCDANIN ARASINDAKİ BİR DURUM OLACAK. ANCAK AYETLERİ CIMBIZLA ÇEKİP KURAN I KERİMİ İNSANLARA EKSİK TANITAMAZSIN. YANLIŞ DEMİYORUM ÖZELLİKLE EKSİK İFADESİNİ KULLANIYORUM. ÇÜNKÜ KURAN I KERİM İ EKSİK ANLATIRSAN YANLIŞ ANLARSIN. AYETLER BİR BÜTÜNDÜR. ÖYLE AYETLER VARDIR Kİ ANLAMAK İÇİN TAMAMINI BİLMEK GEREKİR. KENDİ İNANÇLARINIZ İÇİN DİĞER İNSANLARIN DEĞERLERİNE , İNANÇLARINA VE KİTAPLARINA İMALI BİR USLUPLA YAKLAŞMANIZ PROFOSYONELLİĞİNİZ KONUSUNDA DÜŞÜNDÜRTÜR. GERÇEK BİR BARIŞ VE İYİ BİR DÜNYA VE EŞİT HAKLARDAN BAHSEDİYORSAK ÖNCE HOŞGÖRÜYÜ , ETNİK VE KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞE SAYGI DUYMANIN ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ. UMARIM AYNI SAMİMİYETLE TÜM BUNLARIN SİZİNDE FARKINDA OLMANIZ DİLEĞİYLE.. İYİ GÜNLER

ulas94

# 3 teki ayeti okuyan da islam'ı deaşdan ibaret sanıcak. Devamı verilmeyince ayetler yanlış anlaşılıyor. # 3 teki ayetin devamında "eman dileyene de eman ver" diyor. Onedio'nun yapacağı testten ne bekliyorsunuz!?

feyzaa_

tevbe 5. ayeti yazmışlar buraya helal olsun. keşke nisa 34'ü de yazsalardı umarım bazı ışid için "bu gerçek islam değil yha .s.s" diyenlerin gözleri açılmıştır. 13/15

Görüş Bildir