Kristina’nın Sır Ölümü: Elleri Kelepçeli, Başına Poşet Geçirilmiş Halde Evinde Ölü Bulundu

 > 
9PAYLAŞIM

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kendisinden 2 gündür haber alınamayan Ukraynalı Kristina Novytska (25), yalnız yaşadığı evinde elleri arkadan kelepçeli, başına poşet geçirilmiş halde ölü bulundu. Uzun süredir başında ağrılar olduğu ve tedavi için sık sık Ukrayna'ya gittiği öğrenilen Novytska'nın evinin kapısının içerinden kilitli olmasıyla nedeniyle intihar etmiş olabileceği değerlendirilirken ölüm nedeni araştırılıyor.

Kristina Novytska'dan 2 gündür haber alamayan komşuları, şüphe üzerine durumu ailesine bildirdi. Kendilerinin de kızından haber alamadıklarını belirten Novytska'nın ailesi, ev sahibini aradı. Eve çilingir yardımıyla giren ev sahibi, Kristina Novytska'yı sandalye üzerinde, elleri arkadan kelepçeli ve başına poşet geçirilmiş halde buldu. 

Olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerinin, kapının kilitli olması, kapı üzerinde iç tarafta anahtar bulunması ve evin pencerelerinin kapalı olması gibi ayrıntılar nedeniyle olayın intihar olduğu değerlendirdiği ancak cinayet ihtimalinin de araştırdığı öğrenildi.

Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Novytska'nın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Tedavi için Ukrayna'ya gitmiş

Novytska'nin uzun süredir başında ağrılar olduğu ve tedavi için sık sık Ukrayna'ya gittiği öğrenildi. Kristina Novytska'nın, başındaki dayanılmaz ağrılar nedeniyle intihar edebileceği üzerinde de duruldu. 

Öte yandan, olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri 2 kişinin ifadesini alırken, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Komşusu Alp Kırşan sosyal medyada paylaştı

Novytska'nın, sunucu  Alp Kırşan'ın da komşusu olduğu öğrenildi. 

Kırşan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Az önce karşı sitemizde Rus uyruklu bir kadının cansız bedenine ulaşıldı, savcı bekleniyor" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir