Görüş Bildir
Haberler
Kripto Paralar Düştü mü, Neden Düştü? Bitcoin, Etherium Son Durum Ne?

Kripto Paralar Düştü mü, Neden Düştü? Bitcoin, Etherium Son Durum Ne?

Kripto para dünyası 2022’ye düşüş haberleriyle başladı. Hafta ortasında yüzde 2 değer kaybeden kripto para piyasalarındaki düşüş devam ediyor. Bitcoin için analizde bulunan ünlü stratejist David Lifchitz, Bitcoin’in dev baş ve omuz modelini gerçekleştirdiğini söyledi. Liftchitz, Bitcoin’in 31 bin dolar seviyesine düşeceğini ve 20 bin dolar seviyesine düşme ihtimalinin de olduğunu iddia etti. Yatırımlarını kısa ve uzun vadede yüksek miktarda kripto para borsasında değerlendiren vatandaşlar bu düşüşün ardından endişeye kapıldı. Peki Bitcoin ve Etherium neden düştü? İşte tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD borsalarındaki yüzde 1'i aşkın değer kaybı ardından kripto paralarda da sert bir düşüş yaşandı. Yaşanan düşüşler ardından kripto para yatırımcıları son durumu ve değer kaybının nedenini araştırıyor. Yatırımcıların ceplerine eksi olarak yansıyan bu düşüş sonrası yükselip yükselmeyeceğini de merak ediyor.

Kripto Paralar Düştü mü, Neden Düştü?

Kripto Paralar Düştü mü, Neden Düştü?

ABD-Rusya-Ukrayna üçgeninde sıcak gelişmelerin yaşandığı son günlerde jeopolitik sorunlar kripto para piyasalarını son derece olumsuz etkiliyor. Herhangi bir işgal anında küresel ekonomide dalgalanmalar yaşanabileceği riskini ortaya çıkarıyor.

Fed'in enflasyonla mücadele için faiz artırım hamlesinin yakın zamanda gelecek olması ihtimali de piyasalarda satış dalgası yarattı.

Jeopolitik sorunlardan beslenen yatırım aracı Altın ise ons bazında 2 ayın zirvesinde seyretmesi de kripto paralardan kaçışı tetikledi.

Bitcoin, Etherium Son Durum Ne?

Bitcoin, Etherium Son Durum Ne?

Bitcoin sert düşüşlerin etkisinden kurtulamadı. Gün içinde en düşük 35 bin 433 dolar, en yüksek de 39 bin 288 dolar seviyesini gördü. Saat 09:33 itibarıyla Bitcoin yüzde 8 oranında düşüşle 35 bin 655 dolardan işlem görüyordu. Böylece Kasım ayında gördüğü 69 bin dolar tarihi zirvesinden yüzde 48 oranında uzaklaşmış oldu.

Ethereum da güçsüz duruşunu koruyor. Gün içinde en düşük 2460 doları gören Bitcoin saat 09:33 itibarıyla yüzde 13 oranında kayıpla 2491 dolardan alıcı buluyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın