Görüş Bildir
Haberler
KPSS Başvuru Ücreti 2021 Belli Oldu! KPSS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

KPSS Başvuru Ücreti 2021 Belli Oldu! KPSS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Milyonlarca memur adayının beklediği KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. ÖSYM, yayınladığı KPSS başvuru kılavuzuyla birlikte, KPSS başvuru ücreti de belli oldu. Sınava katılmak isteyen memur adayları, bugün itibaren KPSS başvurularını yapacak ve başvuru ücretini de yatırdıklarından başvuruları tamamlanmış olacak. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM KPSS başvuru kılavuzu ve başvuru ücreti…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılacak?

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılacak?

KPSS başvuru işlemleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile gerçekleşecek.

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır.

ÖSYM KPSS BAŞVURU KILAVUZU

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır. Adaylar, başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra seçmiş oldukları

oturumlara bağlı olarak süresi içinde sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınav ücreti, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı/oturum bilgilerini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Sınav ücreti ödeme işlemleri başvuru süresi içinde ve başvuru süresi bittikten sonraki ilk iş gününde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasından “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ 2021 KAÇ TL?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) : 22-23 Haziran 2021 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde ödenir.)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın