Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Koyunların Spartaküs'ü: Kırpılmamak İçin Kaçıp 6 Yıl Dağda Kalan İsyankar Shrek

 > 
143bPAYLAŞIM

Koyun, çoğu zaman istenildiği gibi yönlendirilebilen, her denilene inanan itaatkar insanlar ve toplulukları tarif ederken bir sıfat olarak kullanılır. Ancak Shrek, bu düşünceyi yerle bir eden bir koyun. O, koyunlar alemi için bir Spartacüs, bir William Wallace! O, koyunlar aleminde isyanın sembolü! Klon koyun Dolly'den sonra dünyanın en meşhur koyunu isyankar Shrek ile tanışın!

1. Shrek, Yeni Zelanda'daki bir çiftlikte yünleri için beslenen Merinos cinsi koyunlardan biriydi. Koyunlar yılda bir kez ticari değeri olan yünleri için traş ediliyorlardı.

2. Ancak Shrek, bunu koyunluk onuruna yediremiyordu. Bu olaya daha fazla katlanamazdı. Planını yapmıştı: Kaçacaktı... Dağlar onu korur, kollardı...

3. En uygun zamanda planını devreye koydu ve çiftlikten kaçtı. Dağlara doğru, özgürlüğe doğru koşmaya başladı. Nefesi kesilinceye dek koştu, koştu, koştu...

4. Sonunda başarmıştı! Artık özgürdü! Ne onu uçsuz bucaksız topraklardan alıkoyan çitler, ne de o nefret ettiği kırpma makasları vardı artık. Sadece doğa ve sınırsız özgürlük vardı...

5. Sığındığı mağarada tam 6 yıl geçirdi Shrek. Özgür ve onurlu bir 6 yıl... Kırpma makasının olmadığı bir 6 yıl... Bu süreçte yünleri o kadar uzamıştı ki Shrek artık önünü bile göremez hale gelmişti.

6. Tüm vücudunu kaplayan ağır yünler nedeniyle yolunu bulmakta ve yemek yemekte zorlanıyordu. Tehlikelere karşı savunmasızdı. Ayrıca yalnızdı... Shrek, dağda geçirdiği 6 yıl boyunca hiçbir koyun görmemişti. Tüm sevdiklerini, kaçıp geldiği o çiftlikte bırakmıştı.

7. Yalnızlığa, yünlerinin ağırlığına ve önünü bile görememenin yarattığı strese daha fazla dayanamayan Shrek teslim olmaya karar verdi... 2004 yılında Shrek bulundu..

8. O günden sonra Shrek için yeni bir hayat başlamıştı. Bir anda ülkenin en meşhur ismi oldu. Tüm ülke Shrek'i konuşuyordu!

9. Yıllar önce kaçmasına neden olan kırpma makası, canlı yayında tüm Yeni Zelanda'nın gözü önünde daldı Shrek'in yünlerinin arasına...

10. 6 yıllık kaçak hayatı boyunca uzayan yünleri 20 dakikada kırpılmıştı...

11. Shrek'ten 20 yetişkin erkek takım elbisesi yapabilecek kadar yün çıktı.

12. Tam 27 kilo! Şöhreti de git gide arttı. Devlet başkanını karşılaması için meclise götürüldüğü bile oldu.

13. Shrek'in isyan, direniş ve şöhret dolu hayatı 2011'de sona erdiğinde 16 yaşındaydı.

14. Arkasında destansı bir hayat hikayesi ve tüm koyunlar için direniş umudu bıraktı...

15. Shrek'in ölüm haberinin verildiği TV haberi. Seni unutmayacağız Shrek...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kırpıldığını görünce rahatladım. Hayvana bakarken bunladım ya..

grumpy-cat

aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp koymayın önümüze. Zira fazla ısıtılan yemek zehirlidir.

Gizli Kullanıcı

Kırpıldıktan sonra yuzu gulmus cok seker huzurla uyu shrek :)

Gizli Kullanıcı

İsyankar koyun. :P

jubilation

Bunu kurbanda alsam bu beni keser birader.

Görüş Bildir