Koronavirüs Yokmuş Gibi Eski Hayatlarına Devam Eden İnsanlar Yorulduklarını Söyleyen Sağlık Çalışanlarını İsyan Ettirdi!

1.7bPAYLAŞIM

Onlar olmadan nasıl hayatta kalırız?

Yaklaşık 6 aydır koronavirüsle mücadele ediyoruz. Bu mücadele sürecinde evlerimizde kendimizi izole edip virüsün yayılmasını engellemeye çalıştık.

Sadece evde izole olma meselesini vatandaşın iradesine bırakmak yetmedi elbette. Bir süre hafta sonları ve bazı özel günlerde sokağa çıkma yasağı uygulanarak vatandaşın dışarı çıkması zorunlu bir şekilde engellendi.

Tabii uygulanan sokağa çıkma yasağı kısa süre sonra kaldırıldı, insanlar işlerine geri dönmeye başladı, otobüslerin kapasiteleri artırıldı. Yani kısacası Haziran ayından itibaren maske takılması haricinde hemen hemen eski yaşantımıza dönmüş durumdayız.

Tabii bu yaşantıya artık "yeni normal" diyoruz.

Fakat biz bu yeni normal durumunu biraz abarttık sanırım. Bayramla ve yazın sıcaklığıyla rehavete kapılan insanlarla birlikte vaka sayıları ne yazık ki eskiyi aratmıyor. Bu içerikte durumun ne kadar kötü olduğunu görebilirsiniz;

Covid-19 Hasta Yakınlarının Hastaneler ve Tedavilerle İlgili Paylaştıkları İbretlik Bilgileri Okuyunca İrkileceksiniz! - onedio.com
Covid-19 Hasta Yakınlarının Hastaneler ve Tedavilerle İlgili Paylaştıkları İbretlik Bilgileri Okuyunca İrkileceksiniz! - onedio.com

Haliyle bu virüsü yok etmeye çalışan ve savaşın en önünde varını yoğunu ortaya koyan sağlık çalışanları da artan sayılar nedeniyle isyan ediyor, artık yorulduklarını dile getiriyor.

Bana sorarsanız hem yorulmakta hem de umursamaz insanlara tepki göstermekte sonuna kadar haklılar. Canları uğruna bu virüsle mücadele ederken birilerinin eğlence mekanlarında bu virüsü yaymaya devam etmesi yenilir yutulur bir durum değil. 

Artık tükendiklerini söyleyen sağlık çalışanlarından bazıları emekliliğini bile istemiş. Durum o kadar kötü yani anlayın. Onlar olmazsa biz ne yapacağız?

İnsanların yeni normali bir kenara bırakıp eski normal hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi geçiş yapması sağlıkçıların sinirlerini altüst etmiş durumda tabii.

Tüm bunların yanında bir de sağlık çalışanları haklarını da istiyor. Ayrıca yoğun süreçte atama yapılmaması da eleştiriliyor.

Siz neler düşünüyorsunuz? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bir-gun...mutlaka...

Hala bu kitlenin laftan sözden anlayacağını düşünüp kibar kibar dertlerini anlatmışlar.Benim çevremde tatile gitmeyen bir tane insan kalmadı İnanın hepsi de eğitimli işinde gücünde insanlar.bir ben gitmedim “en fazla sen giderdin bu sene neden gitmedin ki” diye hafif üstten bi tavırla soran canım arkadaşıma “bilmem sen söyle neden olabilir“ dedim bir süre bakıştık. herkes gidiyor bak ben de gittim bişey olmadı sen de çok abarttın bu durumu dedi her durumda haklılar an la ta maz sın

coldhearted

Söylenmesi gereken herşey söylenmiş, ekleyecek birşey kalmamış. Allah bu topluma akıl ve vicdan versin.

corpse-bride

çok gevsedık hakıkaten. sıcakta yayılımı azmıs muhabbetı ustune yılısık olmayı seven mılletımle bırlesınce durum daha kotu oldu tabı

erci-e

Bizim insanımızdan "anlayış, bilinç, duyarlılık" gibi kavramlar beklemek abesle iştigal olur. Bizim insanımız anca ya yasaktan ya da cezadan anlar. Sokakta hangi birini uyaracaksın, hangi birine ceza keseceksin? "Cezası neyse öderim, ben corona diye bir şeyin varlığına inanmıyorum" diyen adamı tutukladılar evet, ama kameraya yansımayan bunun gibi gerzek o kadar çok var ki... Ölen sağlıkçılara acıyorum, canı pahasına çalışan sağlıkçılara daha ada acıyorum ve ancak dua edebiliyorum. Elimden başka da bir şey gelmiyor.

galatacimbm1905

Bizim Konya'da virüs bulaşan akrabalarımıza kod vermişler. Evlerinden dışarı adımlarını attıkları an da nerelere gittiği takip edilecekmiş. Herkese böyle bir kod verecekler ve nereye gittikleri tespit edilecek. Eğer tatile, kafeye vs. kısaca keyfi dolaşanlara ya bakmayacaklar ya da sonlara atacaklar. Tamam dediğim biraz insanlık dışı olabilir ancak ama bizimkiler böylesinden anlıyor. Salak gibi kendi kafalarına göre gidip geziyorlar sonra da ayda yılda bir işini görmek için çıkanlara bulaştırıp kenara çekiliyorlar. Sinirliyim bu konuda ya!

Görüş Bildir