Covid-19 Hasta Yakınlarının Hastaneler ve Tedavilerle İlgili Paylaştıkları İbretlik Bilgileri Okuyunca İrkileceksiniz!

6.5bPAYLAŞIM

Başa döndük resmen!

Aylardır koronavirüsle mücadele ediyoruz. Evlere kapandık, işlerimize gidemedik. Alınan tedbirlerle, yapılan çalışmalarla bir süre sonra eski normal olmasa da yeni normal hayatımıza geri döndük.

Tam vaka sayıları azalıyor dediğimiz anda ne yazık ki insanlarımız rehavete kapılıp tedbirlere uymamaya başladı. Kısacası, yine en başa sarmış durumdayız. Maskelerin çenelere takıldığı, maske takmanın zorunlu olmadığı ve toplu taşıma araçlarının kapasitelerinin artırıldığı bu son süreçte vakaların bir süre sonra tekrar patlak vereceğini çoğumuz ön görmüştük.

Her ne kadar resmi veriler hala bin vakanın altında olduğumuzu söylese de vatandaş bu sayıların doğru olduğuna inanmıyor. Hasta yakınları ve hastane çalışanları durumun eskisinden bile kötü olduğunu anlatıyor.

Filyasyon sisteminin uygulanmadığını, testlerin yapılmadığını, hastaların kapasite dolu denilerek evlerine gönderildiğini söylüyorlar.

Biz de sizler için hasta yakınlarının gerçekte neler olduğuna dair paylaştıkları bilgileri topladık.

Böyle giderse birkaç aya tekrardan pencerelerden dışarıyı izlemeye başlarız...

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melis-culhaoglu

inanmıyorum, inanmayacağım da kendimi ve ailemi çevremi elimden gelen en iyi şwkil de korumaya çalışıyoeum gerisi Allah'a emanet... seksen bir ilden bir kişi ölse... günde sseksenbir ölü kafadan çıkar... nasıl bir tablo bu inanmıyorum efendim.

vii

akp hükümeti bu işi yani salgınla mücadeleyi sıçıp batıracak dediğimde bana ne kadar kötüsün demişti birileri. dediğim noktaya geldiğimizi görmek ne kadar kötü (!) olduğumu gösterdi bana. good boy olmayı ben de isterdim ama görüyorsunuz, daha fazla söze gerek yok. bulabilirseniz zatürre aşısı yaptırın. belki hastalığa yakalanmanızı önler. ayrıca ilk seçimde bu iş bilmez herifleri yönetimden def edin oylarınızla. yoksa bağırıp çağırmakla falan bu iş çözülmez.

me-gusta-la-noche-me-gustas-tu

Artık bazen olacaksak olsak da öleceksek ölsek diyorum. Bir ülke halkını her konuda mı yanlış bilgilendirir ya, herşey mi gizlenir halktan

ezgivenus

lanet olsun yazıklar olsun

mavi-rosa-mora

Kimse bizi korumayacak. Birbirimizi korumak zorundayız.

Görüş Bildir