Görüş Bildir
Haberler
Koronavirüs Partisine Katılıp Ölen Kişinin Son Sözleri: 'Sanırım Yanıldım'

etiket Koronavirüs Partisine Katılıp Ölen Kişinin Son Sözleri: 'Sanırım Yanıldım'

Ulaş
12.07.2020 - 23:39

ABD'de yaşayan ve ismi açıklanmayan 30 yaşındaki kişi 'Kovid Partisi'ne katıldıktan sonra rahatsızlandı. Koronavirüse yakalandığı tespit edilen kişi hayatını kaybetti. Hastane yönetimi, ölen kişinin son sözlerinin 'Sanırım bir hata yaptım' olduğunu belirtti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, 30 yaşındaki bir kişi, 'Kovid partisi' adlı etkinliğe katıldıktan sonra bu hafta Teksas'ta koronavirüs nedeniyle öldü.

Hastanedeyken 'Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyordum' demiş.

Hastanedeyken 'Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyordum' demiş.

San Antonio'daki Metodist Hastanesi ve Metodist Çocuk Hastanesi'nin Başhekimi Dr. Jane Appleby, kimliği açıklanmayan adamın son sözlerinin şöyle olduğunu söyledi:

'Sanırım bir hata yaptım. Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyordum ama değilmiş.'

Dr. Appleby basın toplantısında, hastanın hemşirelere koronavirüs teşhisi konulmuş birinin düzenlediği bir partiden bahsettiğini aktardı.

Başhekim 'Buradaki düşünce virüsün gerçek olup olmadığını ve birine bulaşıp bulaşmayacağını görmek için bir araya gelmek' dedi. Dr. Appleby, virüsün herkesi etkileyebileceği mesajını iletmek için bu hikayeyi paylaşmaya karar verdi.

San Antonio'daki veriler hastalanan genç sayısının, ortalama yaşın daha yüksek olduğu ilk dalgayla kıyaslandığında arttığını gösteriyor.

San Antonio'daki veriler hastalanan genç sayısının, ortalama yaşın daha yüksek olduğu ilk dalgayla kıyaslandığında arttığını gösteriyor.

Bexar Belediyesi Sağlık Dairesi'ne göre, beldedeki vakaların büyük kısmı 20'yle 29 yaş arasındaki (vakaların yüzde 24'ü) ve 30'la 39 yaş arasındaki (vakaların yüzde 20'si) kişilerde görülüyor.

Metodist Hastanesi şu anda 20 ve 30 yaşlarında pek çok hastayı tedavi ediyor.

Dr. Appleby, bazı hastalar tedavi edilip taburcu edilebilirken bazılarında hastalığın ağırlaştığını ve herkesin, özellikle de gençlerin yenilmez olmadıklarını fark etmelerini istediğini ifade etti.

Sağlık dairesi aynı zamanda virüs testleri pozitif sonuç verenlerin oranındaki hızlı yükselişi de belgeledi. Birkaç hafta önce yüzde 5 olan oran şu anda yüzde 22.

San Antonio'da cuma günkü 923 vakalık yükselişle birlikte şimdiye kadar toplam 18 bin 602 doğrulanmış vaka kayıtlara geçti.

Dr. Appleby halkı maske takmaya, mümkün olduğu ölçüde evde kalmaya ve kalabalıklardan kaçınmaya çağırıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
308
157
119
108
97
83
65
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dilan Bayram

Ya arkadaşlar hepinize bir şey soracağım? Şimdi ben şu Corona'dan beri ikisi sınava olmak üzere sadece 5 kere evden çıktım. Hala da çıkmamaya özen gösteriyor... Devamını Gör

manoliz

hiç abartmıyosun, bu vakalar bu zamana kadar arkadaşın gibi düşünenler yüzünden bitmedi. nasıl olsa seneler sürecek diye bi akılla hareket mi edilir. herkes ... Devamını Gör

Hipergrafi

Hayır kardeşim yanılmadım doğru bildin. Sen zaten Coronavirüs bulaştırma partisi diye hususi olarak gitmedinmi oraya? Virüs kaptın... Doğru bilmişsin. Hastal... Devamını Gör

Pickle Rick

Doğal seçilim.