Korona Testi Pozitif Çıkan Bir Vatandaş İstanbul'dan Rize'ye Taksiyle Kaçtı: 'Pozitif Olduğum Bana Söylenmedi'

 > 
378PAYLAŞIM

İstanbul'da yapılan koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen Rize'nin Fındıklı ilçesine gelen bir vatandaş, ilçedeki binanın karantinaya alınmasına neden oldu. Fındıklı'da polis ekiplerince yakalanan ve gözlem altına alınan hastanın çok sayıda akrabasıyla temas ettiği ve bu kişilere de test yapılacağı öğrenildi. 

Hasta vatandaş ise sosyal medyadan yaptığı bir açıklamayla kendisini savunarak test sonucunun kendisine söylenmediğini belirtti: "Pozitif olduğumu bilsem, oğullarım ve gelinimle birlikte arabayla seyahat edip, hem kendimin hem de onların hayatlarını tehlikeye atar mıydım? Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim, tüm çevrem de beni bu şekilde bilir" 

Fotoğraflar: Arşiv

İHA'nın aktardığına göre 60 yaşındaki K.E. isimli bir kişi, koronavirüs testi pozitif çıkınca İstanbul'daki evine gönderilerek karantinada kalması istendi.

Taksi ile Rize’ye kaçmış

Buna rağmen evde kalmayarak taksi ile Rize’ye kaçtığı öğrenilen şahsın İstanbul’da olmadığı anlaşılınca güvenlik ekipleri harekete geçti.

Yapılan araştırmalar sonucunda şahıs memleketi Rize Fındıklı'daki evinde yakalandı.

Temasa geçtiği akrabalarına da test yapılacak

K.E.’nin Rize’de bir çok akrabasıyla da temasa geçtiği öğrenilirken, şahsın temasa geçtiği herkese test yapılacağı ve Fındıklı'da oturduğu binanın da karantinaya alındığı öğrenildi.

"Pozitif olduğuma dair bilgi verilmedi"

K.E sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kendini şu sözlerle savundu:

"Hastanede kaldığım süre zarfında şahsıma ‘Pozitif’ olduğuma dair herhangi bir bilgi aktarımında bulunmamışlardır."

"17 gün sonra Rize/Fındıklı ilçesindeki evime Polis ekipleri gelip ‘Pozitif’ olduğumu söyledi."

"Pozitif olduğumu bilsem, oğullarım ve gelinimi ile birlikte arabayla seyahat edip, hem kendimin hem de onların hayatlarını tehlikeye atar mıydım ? Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim, tüm çevrem de beni bu şekilde bilir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir