Korku Filmi Gibi Bir Hikâye! Öldükten Sonra Reenkarnasyonla Dirilip Katilini Yakalatan Küçük Çocuk

-

1990 yılında, BBC tarafından ortaya çıkarılan olay her satırında yepyeni bir şaşkınlık doğuruyordu, yıllar sonra da aynı şaşkınlık tüm etkisiyle sürüyor. Adına belgesel çekilen Titu Singh'in yaşadıkları reenkarnasyon delilleri arasında en üst sırada yer alıyor.

Öncelikle 'Ne diyoruz, ne anlıyoruz' kısmını netleştirelim.

Reenkarnasyon 'ölümden sonra dirilme' şeklinde basite indirgenemeyecek bir inançsal temele sahip. Ruh göçü olarak da adlandırabiliriz bu olayı ve kişinin bedeni yok olsa da ruhunun sürekli yeni bedenlerle dünyaya döndüğü inancı aslında.

Bu önbilgiden sonra olayımıza dönelim.

Titu Singh hayatının henüz ilk yıllarında, 2.5 yaşındayken ailesine öyle şeyler anlatır ki sanki başka bir hayatı yaşamış ve o an yeni bir hayatın içerisindeymiş gibidir. BBC'nin de yayınladığı belgeselde, Titu Hindistan'ın kuzeyindeki Agra şehrinde bir eski evi tasvir eder.

Agra'daki 'eski' evini anlatırken işinden de bahseder.

Titu iki çocuğu olduğunu, çocuklarını ve evini geçindirmek içinse bir bir radyo dükkanında çalıştığını anlatır. Bu yaşamı sürdürürken Titu değildir tabii, ona verilen ad Suresh Verma, eşinin adı da Uma'dır.

Belgesel fikrinden önce Titu pek ciddiye alınmıyor, bunları hayal gücüyle yarattığı düşünülüyordu.

Fakat silahla, şakağından vurulup öldürüldüğünü anlatarak ailesinin dikkatini çekecekti hikayesi büyük, kendisi küçük çocuk. Sadece vurulmaktan ibaret değildi bir önceki yaşamından gelen anıları Titu'nun. 

Şakağından vurulmuş, kurşun başının sol yanından çıktıktan sonra cesedi yakılmış ve sonunda da nehre atılmıştı. 

Tüm bu detaylar aileyi korkutmaya yetti.

Bir hayal ürünü olma ihtimalini halen yüksek görseler de ufak gerçeklik payı onları olayın aslını öğrenmeye itmişti, Titu'nun abisini olayların geçtiği Agra'ya yolladılar. Araştırmanın doğurdukları kafalarını iyiden iyiye karıştıracak cinstendi zira Agra'da Uma adında 2 çocuk sahibi bir dul kadın vardı!

Kadın bir radyo dükkanı işletiyordu ve adı da tam anlatıldığı gibi Suresh idi.

Titu'nun abisi dükkan sahibine, Uma'ya ulaşır ve duyduklarını, gerçek olmasından şüphelendiklerini bir bir anlatır. Uma dinlediklerinden sonra Titu'yu görmek istediğinde Titu'yu Agra'ya getirirler.

Karşılaştıkları an olaylar aile açısından rahatsız edici bir hal almaya başlar, Titu daha onlar tanıtılmadan babası olduğunu iddia ettiği iki çocuğunu tanır. Sadece çocuklarını değil, çalıştığı dükkanı da aynı şekilde hatırladığı için dükkandaki değişiklikleri fark ederek Uma'ya bu değişiklikler hakkında yorumlar getirir.

Titu ve Uma adeta geçmişi yâd etmeye başlarlar. Titu, anıları tazelerken birlikte gittikleri bir panayırdan bahseder Uma'ya.

Ve bahçelerine gömdükleri altınlardan da. Bu sırrı Titu'nun biliyor olması bir mucize gibidir neredeyse! Tabii bu mucizevi hatıralar önünde sonunda yerini o kan donduran hatıraya bırakır. Halen başında taşıdğı yara izine, öldürülüşüne gelir sıra.

Bu karşılaşma sonrası incelenen otopsi raporu da Titu'nun anlattıklarını doğrular, Suresh Verma sağ şakağından vurulmuş ve kurşun başının sol yanından çıkmıştır.

Olay mahkemeye taşınır, Titu cinayetin detaylarını davanın yeniden açılması için yeniden anlatır.

Olayın detaylarının yanında katilinin adını da hatırlar Titu:

Sedick Johaadien adında bir iş adamı, akşam saatlerinde yanında bir kişiyle birlikte Suresh evine geldikten sonra aracından çıkmak üzereyken onu vurmuştur.

Agra polisi bu detayların peşine düşer, Sedick Johaadien sorgulandığı esnada cinayeti itiraf eder.

Olay çözülmüş, Suresh'in katilleri ortaya çıkmştır. Çeşitli belgesellerle tarihe not düşülen bu olay sonrasında Titu ise mahkemeyi bile Suresh Verma'nın reenkarnasyon sonrası edindiği yeni yuvası olduğuna ikna etmiştir.

Titu günümüzde ne yapmakta, bilemiyoruz fakat hakkında çok az belgeye ulaşabildiğimiz bu olay sizce reenkarnasyonun bir kanıtı mı yoksa 28 yıl öncesinde ortaya çıkan bir hikayeden mi ibaret?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
betul-dereli2

reenkarnasyon ruhun başka bir bedende yaşaması ise bu çocuk şakağında o izi nasıl taşır ? Sanırım uydurma bir hikaye etkileyici olmuş ama elinize sağlık :)

justice_fighter

okuyamadım valla hepsini..nekadar saçma sapan milletlerin inandıkları şeye inanıyosunuz yaa..cem yılmazın dediği gibi adamlar fakirlikten kuyuya bi taş atmış,kırk akıllı çıkaramamış..görmedim duymadım bilmiyorum,gördüğüme duyduğuma ve bildiğime inanırım.kitabımda öyle bişey yazmıyo,bize ters o yüzden saçma.şimdi bi akıllı çıkıp "Allah'ı da görmüyorsun ama inanıyorsun" demeden önce diyeyim;evet.nasılki kekin içinde sütün olduğunu biliyorsanız,ben de öyle biliyorum işte.buna inanç,iman denir,görmeden olur.bu başka bişey.kıyaslamamak lazım.Allah'ın ve kitabının söylediği herşeye inanır,söylemediği hiçbirşeye inanmam.nokta.

senasen

he canım he yedik bizde malık ya

nese-gundogdu

offff ne saçma hikayeler arap kültüründe rastlanır daha çok

myenen

kedidir kedi :) bırakın bu işleri , reenkarnasyon güzel iş walla ruhun kemale ulaşana kadar git git gel 5 şeritli otoban mübarek :):)

Başlıklar

Hindistanolay
Görüş Bildir