Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Köpek Mahe ve Otizmli James Arasındaki Bu Sarsılmaz Bağ Sizin de Kalbinizi Sarmalayacak

 > 
451PAYLAŞIM

Çocuklar hastaneleri sevmez. İlaç kokusu, iğneler, deney tüpleri ve daha pek çok tıbbi unsur onlara korkutucu gelir.

Sıradan bir çocuk olmayan 9 yaşındaki James Isaac ise otizmden mustarip.

Konuşamıyor ve bunun da ötesinde kimseyle iletişimde bulunmuyor. Son zamanlarda sık sık nöbet geçirmeye başlayınca muayene için hastaneye getirildi ve testlere tabii tutulmaya başlandı.

Bu testler esnasında onu sakinleştirip güvende hissettirmek ise, Mahe adlı özel eğitimli bir labradora düştü.

Mahe, otistik çocuklara eşlik edip onları rahatlatmak amacıyla özel olarak eğitilen bir köpek.

MR taraması için genel anestezi uygulanan James’in yanında kaldı ve bütün süreç boyunca onunla birlikte oldu.

Hastane dışındaki zamanlarda da sürekli beraberler.

Anne Michelle Twitter'da bu paylaşımı yaptı: "James ve Mahe'nin en iyi günü!"

Aile, Mahe ile James’in 6 aydır beraber olduklarını ve aralarında bir bağ oluştuğunu ifade ediyor.

Hatta hastanedeyken Mahe’nin endişe dolu bakışlarını kolayca gözlemlediklerini söylemişler.

O, küçük çocuğun şu ana kadar en iyi anlaştığı canlı olabilir.

Bu vesileyle köpeklerin bir kez daha çocukların en iyi dostlarından biri olduğunu anladık...

Onları sık sık bir araya getirmeli 🐶💛

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalemhane

Evde, kedi-köpek türü hayvanların beslenmesine karşı olsam da özel insanların, hayvanlarla özel iletişim kurduklarını ve hatta hayvanları anlayıp hayvanlar tarafından anlaşıldıklarına inanmışımdır hep..

sivribirsinek

neden karşısınız acaba evde hayvan beslenmesine? yanlış anlamayın merakımdan soruyorum sadece.

yemekcanavari

mesela ben de evimin içinde beslemek istemem, bahçe de besleyebilirim. benim gerekçem ise hijyen sıkıntısı yaşayacağımı düşünmem. yoksa hayvanları severim.

Gizli Kullanıcı

doğru hijyen sıkıntı bu yüzden özveri işidir hayvan beslemek ağır sorumluluktur uzaktan bakmakla yetinen insanların katlanableceğinden fazladır. ama bazılarımız için bunca emeğe değer tercih meselesidir . hem evde hayvanımız vardır hemde evimiz temizdir. sizlerin işten dönünce dizi izlediğiniz saatlerde evi elektrikli süpürgeyle süpürmeyi seçeriz. karşıyım ne demek? ''ben o sorumluluğu alacak kadar hayvan düşkünü değilim'' denebilir ama karşı olmak biraz hadsizlik bana göre.

sivribirsinek

Benim de evde köpeğim var. Evim gayet temiz ama size hak veriyorum. Özellikle tüy dökme mevsiminde sıkıntı olabiliyor. Bazı insanlar daha alerjik yapıda ve hassas oluyor. o konuda haklısınız. ben şey diye düşündüm. hani bazı insanlar var ya yok özgürlüğünü kısıtlıyorsunuz falan diye saçmalıyor. öyle düşünenlere bir söyleyeceklerim var :)

kalemhane

sivribisinek ; kendine bile zor bakan bir herifçioğluyum; başka bir canlının sorumluluğunu alamam.. Öte yandan kedi ve köpek olan bir evde üniversite okudum ve kesinlikle hijyenik olduğunu düşünmüyorum.. İğrenç kokular da cabası.. Eğer bahçeli bir evin varsa; beslemende sakınca yok ama evde kedi-köpek beslenmesine pek taraftar değilim..

kalemhane

what evet ; "karşı olmak biraz hadsizlik..." Öyleyim demek ki.. Karşıyım ve hadsizim.. "Haddimi bildirmekten" öte istersen dövebilirsin beni..Rahat ol..

narobb

:) bende köpek sahibiyim evimde bakıyorum gayet temiz ve ferah ayrıca kötü koku yok. Evde hayvan bakımında koku olmasının sebebi hayvanın bakımının çok çok iyi olmaması diye düşünüyorum.

kalemhane

narobb; Valla üniversitede, Ayvalık'ta, Alman bir bayanın evinde kaldım.. Kedisi ve köpeği vardı.. Ben o hanımefendinin çok temiz ve titiz olduğunu biliyorum; tam bir Alman disiplini vardı.. Ancak yine de ev hijyenik değildi ve kötü koku vardı.. Ki tüm bunları geçtim; kendine bakamayan birinin kedi-köpek bakması doğru değil.. O zavallıcıkların da sorumluluğunu alarak, daha sonra sokağa veya bakım evlerine bırakmak vicdani de değil..

narobb

Doğrudur hocam belki başka bir sebebi vardır belki de ben sürekli o evde kaldığım için kokusuna alıştım ve kokmadığını düşünüyorumdur :/ bilemedim şimdi onu ama diğer söylediklerine kesinlikle katılıyorum.

kalemhane

Zannedersem seninki alışkanlık.. Veya ben fazla hassasım bu konuda.. Ama güzel bir durum var ortada : Bu konu altında böyle değerli insanlarla fikir alışverişinde bulunmak güzel oldu.. Kavgasız, küfürsüz, fikirlerini açıklayan ve karşısındaki insanın fikirlerine saygı duyan insanları özler duruma gelmişim ne yazık ki.. Bin yaşayın siz e mi..!

narobb

Eyvallah hocam ;) Allah sana da sağlıklı huzurlu mutlu sevdiklerinle birlikte uzun ömürler nasip etsin inşallah :)

Görüş Bildir