Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Köpek Beslenen Bir Evde Büyümüş Çocukların Güzel İnsanlara Dönüştüklerinin 15 Kanıtı

 > 
2.4bPAYLAŞIM

Köpekleri çok sevdiği halde 'Evde çocuk/bebek var' diyerek köpek sahiplenmekten kaçınan bir çok insana denk gelmişsinizdir. Oysa bu hiç de doğru bir şey değildir. Gerekli özenin gösterilmesi durumunda evde köpek bulunması, evdeki çocuklar için kötü bir durum değildir. Aksine onlara bir çok açıdan avantaj sağlayacak bir şeydir. 15 örnekle, köpek beslenen evlerde yetişmiş çocukların ne kadar farklı olduğunu gösteriyoruz...

1. Tüm canlılara karşı sevgi dolu olurlar.

Çünkü daha yürümeyi bile öğrenmeden hayvanları sevmeyi ve bir hayvan tarafından sevilmeyi tecrübe etmişlerdir.

2. Birer sadakat timsalidirler.

Köpeklerin belki de en belirgin özellikleri dünyanın en sadık hayvanları olmalarıdır. Bu sadakat öyle etkileyicidir ki köpek beslenen evde büyümüş bir çocuk onun ne kadar değerli olduğunu bire bir tecrübe eder ve sadakati içselleştirir.

3. Muhteşem arkadaşlıklar kurarlar.

Doğadaki en arkadaş canlısı varlıklar olan köpeklerle kurdukları sımsıkı bağlar, onları muhteşem birer arkadaş haline getirir.

4. Sorumluluk alabilen insanlardır.

Küçük yaşlarda bir köpeğin sorumluluğunu almış, onunla ilgilenmişlerdir. Bu onlara hayat boyu sürecek bir avantaj sağlar.

5. Anlaşması kolay, uzlaşmacı insanlardır.

Çocukluğundan itibaren konuşamayan, derdini sözcüklere dökemeyen bir dostla iletişim kurabilmeyi öğrenmiş insanların en belirgin özellikleridir bu.

6. Yufka yürekli, vicdanlı insanlardır.

Bir köpeğin mağrur bakışlarına maruz kalmış bir insan için aksi mümkün olabilir mi zaten?

7. İlişkilerini güven ve sadakat üzerine kurarlar.

Çünkü ailesi dışında ilişki kurdukları ilk canlı bir köpektir. Bu sayede ilişkilerini güven ve sadakat üzerine kurmayı bir alışkanlık haline getirirler.

8. Genelde yaratıcı insanlardır.

Köpeklerle küçük yaşta ilişki kurmaya başlamış insanlar, henüz erken yaşlarda onları anlamaya, onlar gibi düşünmeye çalıştıklarından olsa gerek farklı ve yaratıcı düşünmeye eğilimli olurlar.

9. İyi birer eş adayıdırlar.

Daha küçük yaşta sevgi, sadakat, sorumluluk gibi şeyleri tatmış ve derinlemesine deneyimlemiş bu insanlar rastlayabileceğiniz en iyi eş adaylarıdırlar.

10. Eğlenceli insanlardır.

Köpekler gibi hareketli ve oyuncu canlılarla birlikte bir çocuk geçirenler, ilerleyen zamanlarda eğlenmeyi seven ve nasıl eğleneceklerini bilen insanlara dönüşürler.

11. Duygusal insanlardır.

Köpekler etrafımızdaki en duygusal canlılardır. Üzüldüklerini, sevindiklerini, öfkelendiklerini çok net bir şekilde ifade edebilirler. Hal böyle olunca, onlarla büyüyen çocuklar da duygusal insanlara dönüşürler.

12. Empati yetenekleri çok gelişmiştir.

Bir köpekle empati kurabilmiş, onu anlayabilmek için çaba harcamış çocuklar, diğer insanlar hakkında çok iyi empati yapabilen yetişkinlere dönüşürler.

13. Oldukça vefalı insanlardır.

Karşılıksız sevgiyi çocukluğundan beri yoğun şekilde yaşamıştır bu insanlar. Bu da onların diğer insanlara göre çok daha vefalı olmalarını sağlar.

14. Etraflarındaki insanlara karşı çok ilgili ve duyarlıdırlar.

Etraflarındaki insanları da hayvanları da çok önemser, sorunları ve dertleriyle samimi bir şekilde ilgilenirler.

15. Dostlukları pazara kadar değli, mezara kadardır.

Onlar, henüz küçük yaştayken köpekler aracığılıyla ebedi dostluğu tatmış insanlardır. Dostlarını unutmazlar. Onların gönlüne bir kere girebilen bir daha çıkmaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

mutlaka kedi ve köpek bebeklikten yanyana olmalı ikiside beraber büyürse değme tadına....

mahsung

resimlerde ki göz içlerinin gülümsemesi zaten bütün olayı özetliyor. % 100 haklı ve güzel bir paylaşım.

melisa-arac

Küçüklüğümden beri hayvanlarla haşır neşir bir insanımdır . keçi , kedi , köpek hep bunlarla zamanım geçti . bu sebeple kardeşim ve benim özellikle köpeklere düşkünlüğümüz var . açıkcası hayvan sevmeyen insanları bu yüzden hiç anlamam .

douchebek

benimki tam böyle olacak ^^

hollandisbae

O küçücük çocukların köpeklerle olan dostluklarına hayranım...Ben evde kedi köpekle büyüdüm hatta bir ara horozda bakmıştım kendimi iyi hissettim ahah

Görüş Bildir