Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kocasının Hayatını Kurtaran Paraşütü Düğününde Gelinlik Olarak Kullanan Kadının Aşk Dolu Hikayesi

162PAYLAŞIM

Size 2. Dünya Savaşı anılarının sindiği bir evliliğin ilham verici hikayesini anlatmış mıydık?

Dünya Savaşı’nın son aylarına yaklaşılmış, savaşın sonu yavaş yavaş görülmeye başlamış…

Amerikan hava filosunun başarılı pilotlarından Claude Hensinger, Japonya üzerinde uçuş gerçekleştirirken motoru bir anda alev almaya başlar. O ve mürettebatı alevi söndürmeye çalışsa da fayda etmez.

Çaresiz, kurtuluş umuduyla uçaktan atlarlar.

Ekibin tüm üyeleri bölgenin ayrı noktalarına iniş sağlarken Hensinger’ın şansı pek yaver gitmez. İniş yaptığı yer sivri kayalıklarla çevrilidir ve hayatta kalabileceği iniş aralığını bulmakta zorlanır.

Buna rağmen tecrübesi onu yaya bırakmaz ve ufak sıyrıklarla kurtulacağı, mucizevi bir atlayış gerçekleştirir.

Fakat iniş yaptığı alanda ona yardımcı olacak kimse yoktur, bu yüzden ne kadar süreceğini bilmediği bir hayatta kalma mücadelesine başlar. Buz gibi havada onu koruyacak tek yardımcısı yine onu hayatta tutan paraşütüdür, hem ısınmak hem de uyuyabilmek için paraşütünü türlü şekillerde kullanır.

Hikaye bu ya, şansı yaver giden Hensinger aynı günün sabahı bulunur…

İlk tedavisi gerçekleştirilir ve şoku atlattıktan sonra evine dönmesi için bir uçak ayarlanır. O eve dönüş yolculuğunda onun hayatını birden fazla kez kurtaran paraşütünü de almak ister zira hem kurtarıcısı hem de dostu olmuştur bu kumaş parçası.

Hensinger evine döner ve hayatının bu kırılma noktasının ardından onu bekleyen kadın olan Ruth’a evlenme teklifi eder…

Lakin teklifi diz çöküp takılan parlak bir yüzükle değil, eline aldığı paraşütüyle eder. Hatta teklifini “Bu paraşüt benim hayatımı kurtardı, bunun senin gelinliğin olmasını istiyorum” diyerek etmiştir.

Ruth evlilik teklifine sevinirken bir yandan da şaşkınlıkla paraşüte bakıp kalır ama isteği gerçekleştirir.

Bir terzi bulup paraşütü gelinlik haline getirir, artık hayatlarını birleştirecekleri düğün için her şey hazırdır. Hensinger hayatını iki kez kurtaran dostunu, hayatını birleştireceği kadının üzerinde bir kez daha görür, bir kez daha selamlaşır.

İşte, hayat böyle…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the_last_mohican

hayatimiza anlam katan ve varlıgına sevindigimiz seylerin aslında basit ve öngörülemez seyler olabileceginin tescilli örnegi... Son molde bir araba, lüks bir ev ya da cok para, bunların hangisi şu adamın hayatını kurtaran bez parçası kadar degerli olabilir ki ...??

Görüş Bildir