Kızıl Saçları ve Masmavi Gözleriyle İskoç Genlerinin Hakkını Veren, Outlander'ın Yakışıklılık Abidesi Sam Heughan

-

Eğer tarihi ve fantastik dizilere meraklıysanız, yolunuz illaki “Outlander” ile kesişmiştir. Outlander evrenine bir kez dalıverince de kızıl saçlı yakışıklılık abidesi Jamie’ye aşık olmamanız mümkün değil. Söz konusu muhteşem İskoç genleri olunca Jamie’ye hayat veren Sam Heughan’a kapılıp gitmek kaçınılmaz…

Kaynak: https://www.instagram.com/samheughan/

Tiyatro kökenli İskoç aktör, bugüne dek irili ufaklı pek çok yapımda boy gösterdi. Hatta kendisi DC Comics’in meşhur süper kahramanlarından birine de hayat verdi.

Batman Live’da Batman’i canlandıran Sam Heughan, o dönemlerde rolü için güzelim saçlarını siyaha boyatmıştı. Ama bunun yakışıklılığından bir gram bile eksiltmediğini görüyorsunuz!

Ayrıca Heughan, tiyatro sahnesinde Shakespeare’in eserlerinden Romeo ve Juliet, Hamlet ve Macbeth’te de rol aldı. Yani kendisinin yeteneğini kanıtlamış bir oyuncu olduğuna şüphe yok…

Kariyerinin dönüm noktası ise Diana Gabaldon’ın romanlarından televizyona uyarlanan ve ekrana geldiği günden itibaren büyük ses getiren Outlander dizisi oldu.

Dizide cesur yürekli ‘Kızıl Jamie’ olarak karşımıza çıkan Heughan, gelecekten gelip tarihin seyrini değiştirmeye çalışan Claire Randall adlı bir kadına aşık oluyor.

Bir İskoç ve İngiliz’in birlikteliği, pek çok sorunu da beraberinde getiriyor tabii… Claire ve Jamie, fantastik ama bir o kadar gerçekçi bir dünyanın içinde, İskoçların sonunu getirebilecek bir savaşı durdurmaya çalışırken bir yandan da en yakınlarına sokulan tehlikeli düşmanları Black Jack Randall'la uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Claire rolüne hayat veren Caitriona Balfe ile Sam Heughan’ın birlikte harika bir iş çıkardıklarını söyleyebiliriz.

İkilinin zamana, insanlara ve hatta ülkelerin savaşına meydan okuyan aşkına imrenmemek mümkün değil.

Dizilerdeki başarısı bir yana, Heughan şimdilerde yeteneğini beyaz perdeye de taşımış durumda.

Kendisi son olarak “The Spy Who Dumped Me” adlı filmde Mila Kunis ile birlikte kamera karşısına geçti. Aksiyon ve macera sevenlere duyurulur…

Ünlü markaların 'gel bizim reklam yüzümüz ol' diye peşinde koşturduğu bu yakışıklılık abidesinin 38 yaşında olduğuna inanabiliyor musunuz?!

Yalnızca yeteneği ve yakışıklılığı bile Sam Heughan’a hayran olmamız için yeterli bir sebepken kendisi bu sebeplere yenilerini eklemeye devam ediyor.

Heughan, İskoçya’nın bağımsızlığı için aktif olarak mücadele eden isimlerden biri. Ayrıca kendisinin kurduğu “My Peak Challenge” adlı bir yardım kuruluşu da var.

Gördüğünüz gibi, Sam Heughan’ı sevmek için sebep aramaya gerek yok. O bizzat bu sebepleri size veriyor zaten…

Hem gözünüz hem gönlünüz açılsın diye kendisine ait birkaç kareyi de şöyle bırakalım.

Eğer Outlander’ı henüz izlemediyseniz elinizi çabuk tutun, zira yeni sezon 4 Kasım’da başlıyor. Üç sezonu devirmek için sıkı bir maraton sizi bekliyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilek-yilmaz32

neresi yakışıklı ya

mete-ozturk4

metin hara yan çar kasmış

rabia-zuzu

kalp kalp kalp

ferdi-ugur-gur

onedio bayan editörleri sayesinde tipimden soğudum yok o yakışıklıymış bu yakışıklıymış Yakışıklılık Göreceli Kavram Değilki Abi Yakışıklı olsa ne olmasa ne Adam mezaramı götürücek O tipi Hepimizin Olacağı bir Bir metre kefen Birde kemik Neyin Davasındasınız mk insan yüzü değil fiziği değil kalbi yakışıklı olsun bayanlar içinde geçerli bu kavram insanoğlu doğaldır abi insan duruşuyla onuruyla güzel olmalı gerisi teferruat

missbibliophile

Iskoç aksanı ile "Sassenach" diyişi var birde...

Başlıklar

BatmanİngiltereTiyatro
Görüş Bildir