Kimseden Geri Kalacak Değiliz: 21 Keskin Maddeyle Muhalefeti Yerden Yere Vuruyoruz

 > -
Abone ol

13 Yıldır bu ülkede bitmek bilmeyen bir muhalefet sorunu var. Bizce her şeyin sorumlusu onlar. Hazır 1 Kasım seçimleri de geride kalmışken deliler gibi muhalefet eleştiriyoruz. DİNLE BURAYI!

1. Bir kere muhalefet çok antipatik, kibirli, elit, seçkinci, burnu havada ve valsçi kimseler.

2. Halktan kopuklar, sanki sarayda yaşıyor gibiler, halkın durumundan bihaber, zenginlik içinde sefa süren tipler.

3. 13 yıldır bu ülkede muhalefet ne yapmış? Var mı gösterebileceğiniz bir yol, bir köprü, bir havaalanı? Yok, Ee?

4. Terörün azmasında bir numaralı suçlu muhalefet. Meclise araştırma önergesi vermek, komisyon kurmak, barış mitingleri düzenlemek dışında ne yaptınız? Ben hiç teröristlerle çatışan CHP’li, HDP’li, MHP’li görmedim şahsen.

5. Suriyeli mülteciler konusuna hiç girmek istemiyorduk ama, ülkedeki 3 milyon Suriyeli mültecide muhalefetin hiç mi suçu yok!

6. Ya daha Esed’e, Esed diyemeyen insanlardan bahsediyoruz. Neymiş, Esad’mış peeh!

7. Peki ya rezidansta oturan muhalefet adaylarına ne demeli? Nereden bulmuşlar o kadar parayı bilen var mı?

8. Uçuk kaçık vaatleri de cabası, yok mazot 1.5 lira, yok asgari ücret 1500, 1800 lira… İnanmıyoruz. Bakın iktidar 1300 dedi, ondan da 2 Kasım’da vazgeçti. Bize bunlarla gelin.

9. Demokratikleşme konusunda ne verdiler bu insanlara? Halkın derinden arzuladığı başkanlık sistemini bile istemiyorlar ki daha.

10. Oy vermeyen %13’lük kesimi sandığa neden götüremiyorlar? Gerekirse taksi tutacaksın arkadaşım!!

11. 7 Haziran’dan sonra 33 saat çalışan Meclis'te; AKP sıfır çekerken, ne hakla, 500 kanun teklifi 2 bin 222 soru önergesi veriyorsun? Milletin derdi seni mi gerdi?

12. Sürekli bir eleştiri içindesin, yok Süleyman Şah türbesini neden kaçırdınız, yok TIR’lar nereye gidiyordu, yok bavulla para neden teslim edildi, yok 7 gemiyi nereden aldın, vs. Ya biraz yapıcı olsana?!

13. Tamam diyelim ki çalıyorlar… Ya senin paranı mı çalıyorlar, nedir bu kibir, bu üstten bakmalar falan!?

14. İstikrar nedir bilir misin sen? Hayatında hiç istikrar gördün mü? Neden ülkede kaos varmış, her gün bombalar patlıyormuş, ülkenin bir bölgesi cehennem gibi yanıyormuş gibi gösteriyorsun?

15. Demokrasiyi ağzına pelesenk etmişsin, canlı bombayı eylem yapmadığı için tutuklayamayan bir hükümete sen neyin demokrasisini anlatıyorsun? Var mı dünya üzerinde bu kadar demokratı, hukuka saygılısı?

16. Paralel konusunu açmayayım dedim ama kendimi tutamıyorum, devleti, hükümeti kandıran bir oluşuma karşı neden savaş vermiyorsun arkadaşım? Gerekirse Pensilvanya’ya gidip tutup kulağından getireceksin.

17. Özgür basın istiyorsun demek, kanıtın ne? Birileri başbakanı, cumhurbaşkanını seviyor, sevmeyenleri sevmeye zorluyor diye basına baskı mı var? En az iki gazete sayabilirim sana istediklerini yazan.

18. Sonra gazete baskınları, gazetecilerin dövülmesi, vs. bunlar bu ülkede gündem olacak şeyler mi? Bak dayak yiyen mutluluk selfisi çektiriyor, Ertuğrul’cuğum çoktan dönüşümünü tamamladı… Sana ne oluyor?

19. Madem bu kadar iktidara heveslisiniz, neden 7 Haziran’dan sonra koalisyon kurmadınız? Şart falan süremeyeceksin öne, hemen hop atlayacaksın koalisyona.

20. Muhalefetin hesapları bir yıllık ve o an vereceklerini kapsıyor hazinedekiler bitince ya sonraki yıllar… Oysa bak AKP 2071’e kadar planlamış.

21. Son olarak eğitim konusunda da birkaç bir şey söylemek lazım; Sorarım size ey muhalefet, madem bu ülkede eğitim kötü AKP döneminde Nobel alan Orhan Pamuk ve Aziz Sancar ne olacak, ha?!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dr.kingschultz

emeğine yazık, diazepam, boşver artık s. et...

tolgahan-hasanoglu

Siz bu kafayla nasıl yaşıyosunuz ya ? Güya ironi yapıyosunuz . At gözlüklü örümcek beyinliler. Sizin gibi kendini geliştiremeyen ot kafalar sayesinde biz bi 15 sene daha iktidarda kalırız elhamdülillah .

irem-karakan

Bir insan ancak bu kadar kör olabilir

bo

milyonlarca liralık rezidansları olan muhalefet milletvekillerini , terör örgütlerine bağlılıklarını dile getirenleri unutmuşsunuz. Küçük yancılar sizi :)

sturmgeist

boş boş tırmalayıp dursun bu solcular.

Görüş Bildir