Kim Demiş Cadılar Bayramı'nı Sevmek İçin Amerika'da Doğmak Gerekir Diye?

29PAYLAŞIM

Ekim ayı, kasvetli sonbaharın iyice çöktüğü ve soğuk havanın kendini iyiden iyiye hissettirdiği ay. Pek çok insan için ise Ekim, Cadılar Bayramı demek. Bu ayın sonunda kutlanacak Halloween, yani Cadılar Bayramı olayını Amerika her şeyi abarttığı gibi abartıyor olsa da, bu korkunçlu günü kutlamak için orada doğmuş olmaya hiç gerek yok. Bunun sebeplerini sıraladık.

Korku hikayelerini çoğumuz severiz.

Birkaç kişi baş başa kaldığında konu bir noktada mutlaka korku dolu hikayelere bağlanır. Bu hikayeleri anlatmak ve dinlemek için elbette en ideal zaman soğuk geceler.

Hayaletler her zaman ilgi çekici olmuştur.

Varlıkları gibi yoklukları da kanıtlanamamış olan hayaletler hem korkutur, hem ilgi uyandırır.

Korku filmleri korkanlar için de, korkmayanlar için de caziptir.

Korkarak izlemek de, dalga geçip aniden ürpermek ve kendine şaşırmak da ilginçtir. Korku filmleri kabus gibidir, gerçek olmadığını bilsen de etkisinden kaçamazsın.

Herkes en az bir kez ruh çağırmayı denemiştir.

Çoğu kez korksak da hiçbir zaman geri durmadığımız ve gelecek olan ruhtan bir şeyler öğrenmeyi umduğumuz deneyimlerdi.

Geçmişin ürkütücü bir yanı vardır.

Eskiden yaşayan insanlar; davranışları, hikayeleri hep sıra dışı gelir. Tarih içinde büyük gizemler barındırır.

Cadılar Bayramı global bir olaydır.

Eski çağlarda Pagan inanışına göre hasat bitiminde topraktan mahsul alan Avrupalıların kutladığı bu gece, Şaman Türklerinde de vardı. Amerika'ya Avrupalı göçmenlerle gidip orada büyüyen bu gelenek aslında her sonbahar, doğanın ölümünü simgeliyor. Trakya'da Ocak ayında kutlanan Bocuk Gecesi de Cadılar Bayramı'yla büyük benzerliklere sahip.

Günlük yaşamın monotonluğundan yılda bir kez bile olsa uzaklaşabilmek mümkündür.

Cadılar Bayramı'nda istediğiniz gibi giyinebilir, istediğiniz karaktere bürünebilirsiniz. Hepimizin cosplayer olmadığını düşünürsek, bu değişiklik oldukça eğlenceli.

Kadınlar için farklı makyajlar denemek her zaman güzeldir.

Mutlaka profesyonel olmaya gerek yok; sıra dışı makyajlar denemek, özellikle arkadaşlarla bir aradayken büyük keyif verir.

Arkadaşlarla bir araya gelmek için iyi bir sebeptir.

Kimseye vakit ayıramadığımız bu dönemde her özel gün imdada yetişiyor. Kendi pijama partimizi yapıp, birbirimize korkunç hikayeler anlatabiliriz.

Farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir.

Örneğin yıl boyunca yılbaşı süslerini kullanamazsınız, ama Cadılar Bayramı öyle mi? Karanlık ve gotik eşyaları sevenler için büyük nimettir, keşke ülkemizde daha fazla çeşit bulabilsek.

Şeker, tatlı yemek için yeni bir bahanedir.

Kim şekerlere karşı koyabilir ki? Kapınıza küçük, kostümlü çocuklar gelmeyecek bile olsa eve çeşit çeşit şeker almak ve sonra hepsini tek başına yemek mümkün.

Mumları yakıp soğuk havanın tadını çıkarmak gibisi yoktur.

Bayram havasına girmek için mutlaka kostüm partisine katılmaya gerek yok. Mumları yakıp sıcak bir kahveyle de sonbaharın tadını çıkarabiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

cadalozlar

whyhayvan

Baban cadılar bayramı mı kutluyordu annenle ? Ramazan günü kapınızı kafasında balkabağı olan davulcu mu çalıyordu ? Ne kadar basit canlılar var amiple arasındaki farkı anlamak cok zor...

belphegor

Ailem Bocuk Gecesi'ni kutlardı.Cadılar Bayramı ile Ramazan Bayramını karşılaştırıyorsan gerçekten amiple arandaki farkı anlamak çok zor.Türkiye'de kimse Cadılar Bayramı'nı İsa için ya da başka bir şey için kutlamıyor.Giyersin sevdiğin bir karakterin kostümünü,yahut yaratıcı olup kendine özel bir şey giyersin,nerede kutlanıyorsa oraya gidersin.Ya da arkadaşlarınla kutlarsın vs. Türk'ün dinlerinden olan şamanizmi tanımayıp birden Türk kesilmeniz gerçekten çok ilginç.

corpse-bride

jack skellington izleyesim geldi

eren-kurumlu

Amerikan bayramına verilen ilgiye bak daha 30 ağustosun neden bayram olduğunu bilmeyenler nasıl da birden bayram sevici oldular?

belphegor

Bu sene fazla yaratıcılık kasmayacam ya.Geçen sene saçma sapan Harley Quinn'cilere inat Abaddon ve Valak'ı birleştirmiştim,pahalıya patlamıştı.Bu sene direkt Melisandre olurum diyom.Bütçe kısıtlı bütçe.

vilyimvolis

ihtiyac sahibisin anlasılan cuma günü hocaya söyleyelim de çıkısta yardım toplayalım cemaatten..

belphegor

Lord of Light yolunuzu aydınlatsın,R'hllor rızası için Belphegor'a bir Melisandre kostümü demeyi unutmayın.

Görüş Bildir