Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'nun Aklındaki Aday: 'Egosunu Yenmiş, Yetkilerini Devretmeye Hazır Biri'

Kılıçdaroğlu'nun Aklındaki Aday: 'Egosunu Yenmiş, Yetkilerini Devretmeye Hazır Biri'

Deniz Gök
29.05.2022 - 13:39 Son Güncelleme: 29.05.2022 - 14:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının 'egosunu yenmiş ve yetkilerini devretmeye hazır' biri olması gerektiğini söyledi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar'a konuşan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayının kriterleri konusunda, “Çalmayacak, yolsuzluk yapmayacak... Yalan söylemeyecek... İnsanlara hakaret etmeyecek... Ayrımcılık yapmayacak... En önemlisi de adil olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Adalet en önemli sorun. Cumhurbaşkanı mutlaka adil olmalı. Meslek, uzmanlık önemli. Cumhurbaşkanı devleti tanımalı, iktisat bilmeli' ifadesini kullandı.

CHP lideri ayrıca, “Cumhurbaşkanı, egosunu yenmiş olmalı. Yetkilerini devretmeye hazır olmalı' diye konuştu.

"Kaybedeceklerini anladılar, hazırlık içindeler"

"Kaybedeceklerini anladılar, hazırlık içindeler"

CHP lideri, Kongar’ın “İktidar tetikçileri medyada sürekli olarak, ‘Seçimi kaybetmezler, kaybetseler de gitmezler’ diyerek, seçimden önce seçmende umutsuzluk yaratıyor, muhalefete oy verecek olan demokrat seçmenlerin sandığa gitmesini önlemek istiyorlar. Sizin bu, ‘Vakıflar aracılığıyla Türkiye’den gitme hazırlığı yapıyorlar’ iddianız, iktidarın bu propagandasını önlemeye mi yönelikti?” sorusunu da yanıtladı.

Kılıçdaroğlu “Evet. Kaybedeceklerini anladılar, hazırlık içindeler; onu açıkladım. SADAT’a da sandık güvenliği için gittim” diye yanıt verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
6
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
vOLCano

aynen bencede Mansur Yavaş.

Metin Akalp

Mesela ben...

Ceyhun Sarı

valla sen olma da kim olursa olsun kalpten giderim