Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kesin Bize Gelmez: Direk Dansı Kulüplerden Çıkıp Spor Salonlarının Baş Köşesine Yerleşiyor

158PAYLAŞIM

Siz şimdi bu direk dansını görünce "o striptiz kulübü" filan demişsinizdir ama çok fena yanılıyorsunuz, o iş artık öyle değilmiş. Direk dansı dediğimiz şey aslında dans ve akrobasiyi birleştiren bir performans sanatı. Son yıllarda dünya genelinde oldukça meraklısı türeyen bu sanatı kimileri evinde kimileri spor salonlarında icra ediyor. Yapanın vücudunu kadın ya da erkek fark etmez, bildiğin taş haline getiren bu sporlu sanatı, izlemesi de kesinlikle ayrı bir keyif olsa gerek.

Instagram'da bu sporla ilgilenip paylaşım yapmaktan hiç çekinmeyenlerin fotoğraflarına baktıkça imreneceksiniz. İmrendiğinizle kalacaksınız çünkü bize her yer karate kursu, her yer vücut geliştirme salonu.

1. Yapanın ömrüne ömür katıyor.

2. Hava katıyor hava!

3. Vücudu güçlendiriyor.

4. Esneklik katıyor.

5. Rahatlık be!

6. İnsan imreniyor.

7. Ulan insanda sırt ağrısı kalmaz böyle ya.

8. 

9. Depresyonu bile silip süpürür bu spor.

10. 

11. 

12. 

13. Kadını erkeği yok.

14. Ailece yapan bile var.

15. Adamları taş gibi yapmış bu hayırlı spor.

16. Şiir gibi.

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. Sonuç olarak, serin spor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
morsmordre

yıllardır zaten yurt dışında özellikle spor olarak yapılıyor. mesela aynı yoga gibi bir salonda 5-10 tane direk en önde de öğretmen. o şekil.

mermaid-kloi

var bizde de. poledans.com

erlik

-Kızını neden öldürdün ? + Kötü yola düşmüş. Direk dansı yapıyordu. - Peki adamı neden öldürdün ? + Bizim eve direk dikmiş. Kızımı kötü yola düşürmüş.

aloneman

Çocuğunuz olursa jimnastik sporuna yönlendirin. Vücudun her tarafı her anlamda çalışıyor. Futbol sevdasından vazgeçmediği bu ülke başka sporları zor görürüz

unknown_member

Direk değil de "street workout" dedikleri sokaktaki demirlerden gelsin. Rusyada her mahallede var. Hem şekillendiriyor hem güçlendiriyor.

erlik

Zaten bizim memlekette o direk işi çok sıkıntılı. erkek adam evine yaptırsa ya adı pezevenge çıkar baskın yaparlar. Olmadı mahallede adı travestiye çıkar.

Görüş Bildir