Kendini Isıtmanın Yolunu Bulamazsa Ölebilir! Kış Mevsimine Alerjisi Olan 21 Yaşındaki Kadın

-

Soğuk havalardan nefret eden yüzlerce insan olduğunu zaten biliyoruz ama sizler için LadBible'dan derlediğimiz bu içerikteki kadın kış mevisimde dışarı çıkamıyor çünkü alerjisi var. Eğer kendini ısıtmanın bir yolunu bulamazsa ölebilir bile...

Kaynak: http://www.ladbible.com/more/interesting...

21 yaşındaki Ariana Kent, Kanada'da yaşıyor. Soğuğa bağlı gelişen bir ürtikeri var. Donmuş ya da soğuk bir şeyle temasa geçmesi onu hastanelik ediyor.

Yaşadığı durumun sonuçları arasında sadece bütün vücudunu kaplayan ürtiker yok aynı zamanda da anaflaktik şok yaşama şansı yüksek. Kış mevsimi geldiği andan itibaren bu yüzden ayda 3 kere hastaneye gitmek zorunda kaldığını dile getiriyor.

Ariana, kendisini hastanelik eden bu durumu insanların çoğu zaman ciddiye almadığı için üzüldüğünü belirtiyor.

Ve "İnsanlar her gün soğuğa alerjisi olan biri ile karşılaşmadıkları için beni anlayamıyorlar. Hastaneye gidip, durumumu anlattığım zaman bile yüzüme delirmişim gibi bakıyorlar. Yakın çevremdeki insanlar ise alerjimi duyunca 'Tamam Ariana, her zaman üşüdüğünü biliyoruz ama bu soğuk havalara alerjin olduğu anlamına gelmez.' şeklinde bakıyorlar durumuma." diyor.

Yaşadığı yer açısından da biraz şanssız çünkü Kanada'da kış aylarında -40 dereceyi görebiliyorlar.

Böyle günler için ise hazırlıklı olduğunu söylüyor Ariana, çoğu zaman evden çıkmadığını ve kendini sıcak tutmak için çabaladığını belirtiyor. Tabii ki ilk soğukla karşılaştığı an hastanelik olmuyor önce kollarında küçük küçük kabarcıklar oluşuyor ve daha sonra büyüyerek bütün vücudunu sarıyor. Ne yazık ki sadece vücudunun dışını etkilemiyor, boğazında da ağrılar oluşuyor ve nefes alırken zorlanıyor. Bu durumla ilgili "Göğsüme ağır bir şey oturuyormuş gibi hissediyorum ve zaman geçtikçe ağırlaşıyor. Eğer bulunduğum bölgede acil müdahale için gidebileceğim bir hastane yoksa, büyük bir risk taşıyorum."

Tabii ki her zaman böyle değildi Ariana için. 14 yaşında evlerinin önündeki kar yığınını temizlerken başladı. Daha sonra ailesi yediği bir yiyecek yüzünden alerji olduğunu düşünüp hastaneye götürdü ve yapılan testler sonucunda bu nadir alerjiye sahip olduğunu öğrendi.

Soğuk havaların dışında, Ariana'nın histamin içeren yiyeceklerden de uzak durması gerekiyor. Restoran endüstrisinde çalıştığını belirten Ariana "Çalışırken koruyucu ceket giysem benim için daha iyi olacak ama ceketle profesyonel gözükmediğimi söylüyorlar. Ama buzdolabı ya da dondurucuya yaklaştığım an alerjim tetiklenebiliyor." diyor. 

Umarız bu soğuk kış ayları Ariana için kolay geçer ve bir an önce hayatını kolaylaştıracak tedaviler geliştirilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-yilmaz84

heh işte bizde buna ürtiker diyorlar soğuk alerjisimi olur diyorlar saçma sapan diyetlerle aç bırakıyorlar 11 yaşında başladı ve her kış çekiyorum kanadaya gitmeye gerek yok :D

him-him

Bende de var ve kışın mümkünse sokağa çıkmıyorum. Kaşıntıdan sokakta yürüyemez hale geliyorsun. 6 derecenin altında başlar. Rüzgarda başlar. Her yerim kabarır. En kötüsü de evdekilere anlatınca inanmazlar. Sinir bozucu. Bu arkadaşın yerinde olsam California'ya geçerim . Ama insanın memleketinden ayrılması dile kolay.

guldem-atakan

malesef çok kötü bir durum bunun biraz daha hafif şiddetlisini de ben geçiriyorum malesef üstelik sadece kış için geçerli değil soğuk bi rüzgarda dahi vucut bu hale gelebiliyor malesef onu cok iyi anlayabiliyorum :(

hipergrafi

Üniversitede yurtta bi arkadaşım vardı onun da ürtikeri vardı. Aynen böyle kabarırdı her yeri,kaşınırdı ama acıdığı için kaşıyamazdı. Bi akşam ne dokunduysa yine ürtikeri başladı ama bu sefer oldukça kötüydü. Kız resmen cenin pozisyonunda ağlıyordu yatakta. Ben de daha önce ona şakasına çiş iyi geliyormuş demiştim. Ne kadar çaresiz kaldıysa kızcağaz kendisi teklif etti. Üç arkadaştık banyoya gittik, kız tuvalette pet şişenin içine idrarını yaptı. Soyundu iç çamaşırları ile geldi. Biz de eldivenleri taktık, iri iri koparılmış kağıt havlulara idrarı döküp döküp kızın vücudunu sildik. (Evet yaptık bu iğrençliği.) Tuhaf olan anında işe yaraması. Sanki o kızarıklıklar boyaymışta biz peçetelerle siliyoruz. Sildiğimiz yerler tertemiz oluyor, kaşıntı ve batması önce azalıp sonra geçiyor. Kız on dakika o şekilde bekledi sonra yıkandı. Bi başladı mı saatler süren ürtikeri en azından o an için geçti. Arkadaşım yüzünü kızartıp sormuş doktoruna, doktor da mümkün olabileceğini söylemiş. Bu konuda sıkıntı yaşayan varsa diye yazmak istedim...

him-him

Amonyak semptomatik tedavide işe yarayabilir demek istiyorsun. Amonyak arkadaşlar. Sakın yazılanı denemeyin. Eczanede var.

pedro-pascal

yazık,Allah yardım etsin..keşke sıcak yerlere gidebilse ve kendine uygun bi iş bulabilse..:(

Başlıklar

yiyecek
Görüş Bildir