Kendi Adlarına Çıkmış Yapımlar ile Oyun Dünyasına da Adım Atmış Olan 13 Ünlü İsim

5PAYLAŞIM

Televizyon, sinema, spor ya da müzik dünyasından aşina olduğumuz ünlü isimler çok farklı alanlarda da karşımıza çıkabiliyor. Bu alanlardan biri de her geçen gün daha da büyüyen oyun dünyası. Gelin kendi oyunlarına sahip olmuş 13 ünlü isme hep birlikte göz atalım.

1. Queen - Queen: The eYe

Efsanevi müzik grubu Queen'in oyun dünyasına da adım atmasını sağlamış olan oyun bizleri uzak bir geleceğe götürüyor. Tüm yaratıcı eylemlerin sınırlandığı bu distopik dünyanın başında ise eYe adlı makine var. Oyun boyunca Queen'in birbirinden güzel şarkıları da bize eşlik ediyor.

2. Tony Hawk

Birden çok oyuna sahip olan efsanevi kaykaycı Tony Hawk'ın ünü bu oyunlar sayesinde çok daha geniş bir çapta yankı buldu desek hiç de yanlış olmaz. İlk çıkış yaptığı yıllarda neredeyse bir devrim niteliğinde olan oyunlar hala türünün en başarılı örneklerinden.

3. Mike Tyson - Mike Tyson's Punch-Out

Oyuncuların oyun dünyasında karşılaştıkları ilk ünlü isimlerden biri Mike Tyson. Nintendo tarafından geliştirilen ve 1987 yılında çıkışını gerçekleştirmiş olan oyunda Mike Tyson'a karşı yumruklarınızı konuşturma şansını elde edebilirsiniz. Bu arada, kenardaki hakem bir hayli tanıdık değil mi?

4. Michael Jakson - Michael Jackson's Moonwalker

Popun kralını kontrol ederek, kıvrak dans hareketleri aracılığı ile kötü adamlara karşı savaşmak oyun dünyasının insana sağladığı akla hayale gelmeyecek faydalardan. Takvimler 1988 yılını gösterirken oyuncular işte bu kadar şanslılardı.

5. Jackie Chan - Jackie Chan Stuntmaster

Jackie Chan'in kontrolünü ele aldığımız ve 2000 yılında karşımıza çıkmış olan oyun döneminde pek de ses getirememiş olsa da kendine has mizah anlayışı ve eğlenceli dövüş tarzı ile dikkat çeken yapımlardan.

6. 50 Cent - 50 Cent: Bulletproof

Oyunun çıkışını gerçekleştirdiği 2005 yılında kariyerinin de en parlak zamanlarını yaşayan ünlü rapçi 50 Cent'i canlandırdığımız oyunda kendimizi gangster hayatının tam ortasında bulup tehlikenin tam ortasına atlıyorduk.

7. Katy Perry - The Sims 3: Katy Perry's Sweet Treats

Katy Perry direkt olarak kendine ait ayrı bir oyuna sahip olmasa da The Sims dünyası içerisinde büyük bir yere sahip. The Sims 3 için kendi adını taşıyan bir eşya paketinin yanı sıra Showtime başta olmak üzere farklı ek paketlerde de boy gösteriyor.

8. Shaquille O'Neal - Shaq Fu: A Legend Reborn

1994 yılında piyasaya sürülen oyunun devamı niteliğindeki Shaq Fu: A Legend Reborn ile şeytani ünlülere karşı mücadele ediyoruz. En büyük destekçimiz ise balyoz gibi yumruklarımız ve adaleti sağlayacak olan tekmelerimiz!

9. Felix Arvid Ulf Kjellberg - PewDiePie: Legend of the Brofist

Gerçek adından ziyade PewDiePie olarak tanıdığımız YouTuber/Streamer'ın oyunu hem PC hem de mobil cihazlarda oynanabiliyor. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteğine sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

10. Bruce Lee - Bruce Lee: Quest of the Dragon

Kendi adını taşıyan ve boy gösterdiği birkaç farklı video oyunu olan Bruce Lee oyun dünyasının en popüler ve sevilen isimlerinden desek yalan olmaz. 2002 yılında çıkışını gerçekleştirmiş olan Bruce Lee: Quest of the Dragon ise bu oyunlar içerisinde hem grafikleri hem de oynanışı ile belki de en dikkat çekici olanı.

11. Spice Girls - Spice World

Spice Girls grubunun en parlak zamanlarında PlayStation 1 platformu için piyasaya sürülen oyunda kendimizi tüm grup üyeleri ile birlikte müziğin ritminin kollarına bırakıyorduk.

12. Aerosmith - Revolution X

Aerosmith'in müziğine kendimizi kaptırıp türlü maceralara atıldığımız ve 1994 yılında ilk kez karşımıza çıkmış olan oyunda bizleri kaçıran kötü adamların elinden kurtulup bir özgürlük mücadelesine girişiyoruz. En büyük yardımcımız ise elbette ki müziğimiz.

13. Jet Li - Jet Li: Rise to Honor

2004 yılında PlayStation 2 platformu için piyasaya sürülmüş olan oyun gerek sinematik anlatımı, gerekse de grafikleri ve oynanışı ile o dönem oldukça iyi yorumlar ile karşılanmış bir yapım olarak listemizdeki yerini alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samyeli90

Millie Boby Brown Sims 4 de var ama kendisi çok nadir ortaya çıkıyor yakalarsan tanışırsan Sims 4 sana kilitli eşyalardan birini açıyor sanırım pek emin değilim ama aynı Millie yi yapmışlar çok şirin

mehmet-metin-baki

Onedio'da başlık açmak için Türkçe bilmemek ya da araştırma yapmadan uydurma bilgi yazacak olmak şartı aranıyor galiba. "Kendilerine ait yapımlar" denildiği zaman kişinin oyunu bizzat kendisinin yapması en azından yapım sürecinde aktif rol almış olması gerekir. Bu listedeki oyunların hepsi büyük şirketler tarafından sadece isim hakkı satın alınarak yapılan yapımlar. Gerçek yapımcıların kimler olduğuna bakalım; #1 Queen: The eYe - Destination Design, #2 Tony Hawk's Pro Skater - Activision, #3 Mike Tyson's Punch-Out - Nintendo, #4 Michael Jackson's Moonwalker - Emerald Software, #5 Jackie Chan Stuntmaster - Radical Entertainment, #6 50 Cent: Bulletproof - Genuine Games, #7 The Sims 3: Katy Perry's Sweet Treats - Electronic Arts, #8 Shaq Fu: A Legend Reborn - Big Deez Productions, #9 PewDiePie: Legend of the Brofist - Outerminds, #10 Bruce Lee: Quest of the Dragon - Ronin Entertainment, #11 Spice World - Team Soho, #12 Revolution X - Midway, #13 Jet Li: Rise to Honor - Sony.

Görüş Bildir