Kelime Hafızan Ne Kadar Kuvvetli?

-

Bu hafıza testi sizin hakkınızda çok şey söylüyor. Yapmanız gereken sadece verilen kelime tablolarına çok iyi bakmanız ve soruları cevaplamanız.

Bu testin kaçıncı sorusu?

Teste yeni başladık.
5ten fazla
8den fazla

Şimdi bu görsele iyi bakın

Baktım

Emin misin?

Evet

Yukarı bakmadan söyle: Yukarıda toplam kaç kelime vardı?

Şimdi bu görsele iyi bak

Baktım

Emin misin?

Kesinlikle

Yukarı bakmadan söyle: Mavi zeminli tabloda hangi kelime yoktu?

Şimdi bu tabloya dikkatlice bakın.

Baktım

Soruya hazır mısın?

Kesinlikle

Yukarı bakmadan :) Alafranga'nın yanında hangi kelime vardı?

Şimdi bu tabloya iyice bakıp üstüne tıklayın

İyi gidiyorsun. Biraz önce gördüğün yeşil zeminli tabloda aşağıdaki kelimelerden hangisi vardı?

Şimdi bu tabloya iyi bakın.

Baktım

Emin misin?

Evet

O zaman söyle bakalım ÖZNE kelimesi hangi renkli tabloda vardı?

Peki şu ana kadar bu kelimeyi herhangi bir tabloda gördün mü?

Şimdi de Tarkan'ın bu şarkısındaki sözlere iyi bakın!

En son verilen tabloda hangi kelime yoktu?

Renklerin isimlerinden oluşan tabloda kaç kelime vardı?

10
9

Tandans kelimesini tablolarda gördün mü?

Mavi zeminli tabloda kaç kelime vardı?

8-11
4-7
12-15

Ve son soruya geldik :) Hangi kelime siyah zeminli tabloda yoktu?

İzohips
Sulh
Biçerdöver
Oktav
Dadaizm

Bilgisayar gibi hafızan var!

Gerçekten inanılmaz bir hafızan var! Herhangi bir şeyi kolay kolay unutmuyorsun. Tabi bunda kartal gibi gözlerinin de etkisi yok değil.  Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Şu an bu testi çözenlerin sadece %2si bu sonuca ulaştı. Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir görsel hafıza çok az insanda var.  Elbette sadece hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin de yardımcı oldu.  Sıradan insanlar görülmeyen bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan ;)

Zehir gibi hafızan var!

Vay vay vaaaay... Tebrikler! Bu testi çözen insanların çoğunluğundan daha yüksek bir sonuç elde ettin! %10luk bir kitlenin içindesin. Bu da bize senin görsel hafızanın oldukça iyi olduğunu hatta alıp başını yürümekte olduğunu gösteriyor. Ayrıca konsantre yeteneğinin, sezgilerinin ve hafızanın da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.  Gözlerin oldukça kuvvetli.  Bir defa görünce şak diye hafızaya atıyorsun bir daha silinmiyor. Kısa süreli belleğin maşallah taş gibi taş ;)

Hafıza problemin var!

Hmm senin bu aralar sanırım biraz canın sıkkın. Keyfin de yok. Yoksa bu testte bu kadar başarısız olmazdın. İstersen biraz dinlen ve testi sonra çöz ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-gurbuz

Bilgisayar gibi hafızan var!

gazels

bilgisayar gibi hafızan var !!!

marchmellow

Bilgisayar gibi hafızan var! Bilgisayar gibi hafızan var! Gerçekten inanılmaz bir hafızan var! Herhangi bir şeyi kolay kolay unutmuyorsun. Tabi bunda kartal gibi gözlerinin de etkisi yok değil. Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Şu an bu testi çözenlerin sadece %2si bu sonuca ulaştı. Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir görsel hafıza çok az insanda var. Elbette sadece hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin de yardımcı oldu. Sıradan insanlar görülmeyen bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan ;) Görsel hafızamın iyi olduğunu zaten biliyordum ve biliyorum. Duvara doğru bir şey çizermiş gibi parmağımı oynattığımda orada sanki o şey varmış gibi geliyo. O şekilde hepsini yapardım ama üşendim. Geriye fln döndüm... Çünkü sıkıldım testin ortasında

kevin-bey

Gerçekten inanılmaz bir hafızan var! Herhangi bir şeyi kolay kolay unutmuyorsun. Tabi bunda kartal gibi gözlerinin de etkisi yok değil. Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Şu an bu testi çözenlerin sadece %2si bu sonuca ulaştı. Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir görsel hafıza çok az insanda var. Elbette sadece hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin de yardımcı oldu. Sıradan insanlar görülmeyen bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan ;)

begumdebegum

herkes %2'lik dilimde. aferin bize. hadi pış pış...

Görüş Bildir