Görüş Bildir
Haberler
Kaymakam Adayına KPSS Yok

Kaymakam Adayına KPSS Yok

FreiGeist
07.11.2014 - 12:37 Son Güncelleme: 07.11.2014 - 14:29

Kaymakam adayları artık ''Kamu Personel Seçme Sınavı''na (KPSS) girmeyecek.

Resmi Gazetede bugün yayınlanan kararla kaymakam adaylığı için KPSS'ye girmek gerekmeyecek.

Kaymakam adalarının, Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girme şartı kaldırıldı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan karar göre, 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3. maddesine, “Askeri Adalet Teftiş Kurulları” ibaresinden sonra gelmek üzere “kaymakam adayları” ibaresi eklendi.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3. maddesine göre, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasında sayılanlar ile Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları KPSS kapsamı dışındaydı.

KPSS'DEN 80 ALAN BAŞVURABİLİYORDU

İçişleri Bakanlığı Ağustos ayında yaptığı ve 60 adayın alınacağını ilan ettiği son duyurusunda, Kaymakamlık sınavına girilebilmesi için KPSS'den en az 80 puan alma şartı aramıştı. Eylül ayında yapılan son sınava da bu şartı taşıyan adaylar başvurmuştu.

Türkiye

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gun...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
idilmidil

Dayı şartı mı gelmiş?

vayarkadas

kim nasıl kaymakam olacakmış? ayrıca aklıma "ismet inönü/kaymakam" şakası geldi, ABV.

Nebula Amidala

bogazıcınde ıkı bolum bıtırmıs bır basbakanın halı ortada. kpss sınavıyla alınan puanlardan sonra sozlu mulakatlarda yalan olan bızler de ortadayız. ezan oku... Devamını Gör