Görüş Bildir
Haberler
Karşınızda BMW’nin Yeni Harikası M4 GTS

Karşınızda BMW’nin Yeni Harikası M4 GTS

ATKN
09.10.2015 - 14:12

BMW Concept M4 GTS‘ten “Consept” ibaresini çıkarmanın vakti geldi. BMW hem görsel hem performans açısından zenginleştirdiği M4 modeli GTS’in üretim modelini resmen duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

LOG'un haberine göre hakkında çok az şey bildiğimiz M4 GTS’in seri üretim versiyonu nihayet ortaya çıktı ve hayranlığımız da doğal olarak ikiye katlandı. 2016 BMW M4 GTS, elden geçirilen zarif gövdesinin yanında üst düzey performans özellikleriyle dikkat çekiyor. Performans demişken; M4 GTS su soğutmalı motorla gelen ilk seri üretim otomobil olmaya hazırlanıyor.

MotoGP organizasyonunun güvenliğinden uzun yıllardır Bavyeralılar sorumlu. Ancak bu yıl farklı olarak BMW, MotoGP güvenlik aracına seviye atlattı ve su enjeksiyon sistemini ilk olarak bu aracına bahşetti. Kısaca bahsetmek gerekirse; motorun çalışması esnasında ortaya çıkan sıcaklığı minimuma indiren su enjeksiyon sistemi aynı zamanda turbo şarjörlerin basıncını artırıyor ve bu da daha güçlü ve dengeli bir ateşlemeyi sağlıyor. Sonuç; 500 beygir güç ve 700 Nm tork üreten bir yol canavarı. Saatte 300 km hız yapan M4 GTS, 0-100 km ivmelenmesini 3,8 saniyede tamamlıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Performansı artıran bir diğer unsur ise karbon fiber kaplı aerodinamik gövde. 1.600 kg ağırlığındaki M4’ten 90 kg daha hafif olan GTS, zincirlerinden kurtulmuşa benziyor. Karbon fiber malzeme ayarlanabilir arka kanat ve difüzörde de karşımıza çıkıyor. Titanyum egzozlar ve karbon seramik fren diskleri ve LED stoplar, M4 GTS’in zengin görünümünü vurgulayan diğer detaylar.

Tüm bu güzelliklere ise ne yazık ki sadece 700 şanslı kişi ulaşabilecek. Bu 700 şanslı kişinin otomobile ne kadar ödeyeceği ise henüz belli değil.

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
2
1
0
0
0
0