Görüş Bildir
Haberler
Kars'ta Mayınlı Tuzak: 1 Uzman Çavuş Şehit

Kars'ta Mayınlı Tuzak: 1 Uzman Çavuş Şehit

Deniz Gök
01.08.2015 - 14:04 Son Güncelleme: 01.08.2015 - 22:32

Arşiv

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kars'ın Kağızman İlçesi Karakurt mevkiinde PKK'lıların araç yakmasının ardından bugün trafiğe kapatılan yolda tuzaklanmış mayının patlaması sonucu bir asker şehit oldu. 

Genelkurmay Başkanlığı, 31 Temmuz günü teröristlerce Erzurum-Kağızman-Iğdır karayolunda 4 aracın yakılması sonrası, bugün saat 12.30'da araçların yakıldığı mevkide inceleme yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin önceden bölgede tuzakladığı bir mayının patlaması sonucu bir uzman çavuşun şehit olduğunu bildirdi.

TSK’nın internet sitesinde yapılan bilgilendirme şöyle: “31 Temmuz 2015 günü teröristlerce Erzurum-Kağızman-Iğdır karayolunda 4 aracın yakılması sonrası, 01 Ağustos 2015 günü saat 12.30'da araçların yakıldığı mevkiide inceleme yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin önceden bölgede tuzakladığı bir mayının patlaması sonucu bir uzman çavuşumuz ağır yaralanmıştır. 

Kahraman uzman çavuşumuz tahliye edildiği Kağızman Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Ajanslar ve TSK

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam