Karma Felsefesine Göre Yaşattıklarını Yaşayacak mısın?

-
Abone ol

Bireyin şu an yaşadığı her şey, geçmişte yaptıklarının bir ürünüdür ve herkes kendi düşüncelerinden doğan eylemlerden sorumludur. Bakalım sen yaşattıklarını yaşayacak mısın?

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seçer misin?

3. Burcunla başlayalım.

4. Peki sürekli yanında taşıdığın ve sana uğur getirdiğine inandığın bir obje var mı?

Evet var ben yanımdan ayırmam kesinlikle.
Yok ya bana çok saçma geliyor böyle şeyler...

5. Sevdiğin insan için gururunu ayaklar aldığın bir durum oldu mu?

Evet, hem de defalarca oldu.
Yani bir kere yapmışlığım var.
Hayır hiç olmadı.

6. Peki şu zamana kadar kaç tane sevgilin oldu?

1
2 - 4
5 - 7
Ohoo sayamayacağım kadar çok oldu.
Hiç olmadı...

7. Hayatında en önce hangisi gelir?

Aşk
Para
Sağlık
Aile

8. Son olarak sence bu zamana kadar kimse arkandan beddua etmiş midir?

Kesin etmiştir.
Hiç sanmıyorum.
Umurumda değil desem.

Yaşayacaksın!

Bu senin için iyi bir şey mi kötü bir şey mi sen karar ver. Eğer insanlara iyi şeyler yaşatıp onlarında aklında iyi bir insan olarak kaldıysan ne mutlu sana. Önünde mutlu bir hayat var demektir. Ama eğer kötü şeyler yaşattıysan vay senin haline! Arkandan beddualar, küfürler edilen bir insansan bu dünyada işin zor... Ne demişler yaşattığını yaşamadan ölmezsin diye. Bu zamana kadar sana saçma geliyordu ama bak testimizde yaşayacaksın diyor. Eğer kötülükler yaptıysan bir an önce kötülük yaptığın insanların gönlünü almaya bak. Zararın neresinden dönsen kardır. Geçmişinde hatalar yapmışsın bari geleceğini kurtar!

Yaşamayacaksın!

Yaşamayacaksın ama yaşasan da bir şey fark etmezdi. İnsanlara hiçbir kötülüğün olmamış ki senin. Hayatına girdiğin insanlara hep iyilik, güzellik öğretmişsin. Birçok insanın senin sayende tamamen olmasa da hayatı değişmiş. Her insanın hayatında istediği kişisin sen. Keşke yaşasaydın senin için daha iyi olurdu. Senin de hayatına iyilikler, güzellikler katacak insanlar girerdi. Girmeyecek demiyoruz tabii ki :) Yaşattıklarını yaşayacak olsan daha garanti olurdu diyoruz. Sen sen ol yaşayış tarzından, karakterinden ödün verme. Böyle devam!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nigtmare

Yaşayacaksın! umurumda mı dersin?

ozzy_oz

Yaşayacaksın! Bu senin için iyi bir şey mi kötü bir şey mi sen karar ver. Eğer insanlara iyi şeyler yaşatıp onlarında aklında iyi bir insan olarak kaldıysan ne mutlu sana. Önünde mutlu bir hayat var demektir. Ama eğer kötü şeyler yaşattıysan vay senin haline! Arkandan beddualar, küfürler edilen bir insansan bu dünyada işin zor... Ne demişler yaşattığını yaşamadan ölmezsin diye. Bu zamana kadar sana saçma geliyordu ama bak testimizde yaşayacaksın diyor. Eğer kötülükler yaptıysan bir an önce kötülük yaptığın insanların gönlünü almaya bak. Zararın neresinden dönsen kardır. Geçmişinde hatalar yapmışsın bari geleceğini kurtar!

queen_of_the_7_kingdoms

Yaşamayacaksın! Yaşamayacaksın ama yaşasan da bir şey fark etmezdi. İnsanlara hiçbir kötülüğün olmamış ki senin. Hayatına girdiğin insanlara hep iyilik, güzellik öğretmişsin. Birçok insanın senin sayende tamamen olmasa da hayatı değişmiş. Her insanın hayatında istediği kişisin sen. Keşke yaşasaydın senin için daha iyi olurdu. Senin de hayatına iyilikler, güzellikler katacak insanlar girerdi. Girmeyecek demiyoruz tabii ki :) Yaşattıklarını yaşayacak olsan daha garanti olurdu diyoruz. Sen sen ol yaşayış tarzından, karakterinden ödün verme. Böyle devam!

arzu-guner

Yaşamayacaksın! Yaşamayacaksın ama yaşasan da bir şey fark etmezdi. İnsanlara hiçbir kötülüğün olmamış ki senin. Hayatına girdiğin insanlara hep iyilik, güzellik öğretmişsin. Birçok insanın senin sayende tamamen olmasa da hayatı değişmiş. Her insanın hayatında istediği kişisin sen. Keşke yaşasaydın senin için daha iyi olurdu. Senin de hayatına iyilikler, güzellikler katacak insanlar girerdi. Girmeyecek demiyoruz tabii ki :) Yaşattıklarını yaşayacak olsan daha garanti olurdu diyoruz. Sen sen ol yaşayış tarzından, karakterinden ödün verme. Böyle devam! Teşekkürler ONEDİO'cum. Bazen diyorum kötü olayım artık ama sonra senin şu yorumlarını okuyorum vazgeçiyorum. İyi ki varsın...

blizzard

Yaşayamadıklarımı yaşatacak bir felsefe var mı?

Görüş Bildir