Görüş Bildir
Haberler
Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un İlk Köprüsünün Temelini Haziranda Atacağız

Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un İlk Köprüsünün Temelini Haziranda Atacağız

Batuhan
30.04.2021 - 11:10

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uzmanların karşı çıktığı Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini haziranda atacaklarını bildirdi. Karaismailoğlu, 'Dünyadaki finans kuruluşlarıyla görüşüyoruz. Finansmanla ilgili herhangi bir sorun yok' iddiasında bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi'nde çalışmaların devam ettiğini belirterek, 'Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte haziranda atacağız. Diğer köprülerin de imalatlarına devam ediyoruz' dedi.

Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı'ndaki test sürüşünün ardından trende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karaismailoğlu, geçen yıl 2019'un yüzde 50'sinden fazla yatırım yaptıklarını aktararak, açılışını gerçekleştirdikleri projelerin ileri mühendislik gerektirdiğini söyledi.

Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi'nde çalışmaların devam ettiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

'Kanal İstanbul güzergahında 6 köprü var. Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte haziranda atacağız. Diğer köprülerin de imalatlarına devam ediyoruz. 2021, Kanal İstanbul için önemli bir yıl olacak. Hedefimiz, ihalelerimizi yapıp çalışmalara tam gaz başlamak. Artık bunu bir an önce yapmalıyız çünkü burası İstanbul'daki boğaz trafiğine alternatif bir su yolu projesi. İmar planları ve askı süreçleri bitti. İnşallah önümüzdeki yıllar, Kanal İstanbullu yıllar olacak.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
11
3
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sergo

Kanal istanbulu yapamayacaksınız ve elinizde patlayacak. Sadece milyonlarca dolar çöpe gittiğiyle kalacak!

luffy op

İnşallah o temel altında kalırsınız