Karadeniz'de Sel: 47 Yolcusuyla Mahsur Kalan Otobüse Ulaşıldı

 > -

Bartın Amasra'da içinde 47 yolcunun bulunduğu ve sel suları nedeniyle mahsur kalan yolcu otobüsüne ekipler ulaştı, yolcular tahliye ediliyor.

Saat 10:00 civarında bir köprüde kalan ve içinde 47 yolcusu bulunan otobüse, AFAD ekiplerinin bot ve iş makineleriyle ulaşma çabası sonuç vermedi. Otobüsteki yolcuları kurtarmak için AFAD'dan helikopter istendi. 

Vali: Otobüsün etrafı tamamen suyla kaplı

Bartın Valisi Nusret Dirim, otobüsün çevresinde yaklaşık 1 kilometrelik alanın suyla kaplı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Otobüsün etrafı tamamen suyla kaplı. Otobüs köprüde mahsur kaldı ve hareket edemiyor. Karadan otobüse ulaşmak mümkün olmadı. Yolda bazı yerlerde göçükler var. Botla ve iş makinesiyle ulaşmayı denedi arkadaşlar, ancak olmadı. Helikopter Ankara'dan hareket etmek üzere. Havadan müdahale ederek yolcuları kurtarmaya çalışacağız. Şu anda otobüsün sürüklenme riski yok. Otobüstekilerle telefon bağlantımız var. Hayati bir risk söz konusu değil."

Yaklaşık 4 saat aranın ardından otobüse ulaşan ekiplerin yolcuları tahliye etmeye başladığı bildirildi

Yollar ve tünel kapandı

Bartın'ın Orduyeri Mahallesi'nde köprünün altındaki karayolu ile Karaçay köprüleri su altında kaldı. Cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi.

Amasra ilçesine bağlı Göçgündemirci köyünde dükkan ve otomobiller sular altında kadı. Heyelan nedeniyle Amasra tüneli ulaşıma kapandı.

Amasra'da selin yıktığı 3 katlı bir binayı vatandaşlar görüntüledi

Otomobiller denize sürüklendi

Kurucaşile'de ilçe merkezinden geçen ırmağın taşması sonucu ev ve iş yerlerini su bastı, Tekkeönü köyünde ise sel sularına kapılan bazı otomobiller denize sürüklendi. Bazı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar telef oldu.

Karadeniz'de Sel: 47 Yolcusuyla Mahsur Kalan Otobüse Ulaşıldı
Karadeniz'de Sel: 47 Yolcusuyla Mahsur Kalan Otobüse Ulaşıldı

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kent merkezinde dükkanlar sular altında kaldı. Otomobil ve araçlar denize sürüklendi. İlçemize bağlı Tekkeönü köyünde derenin taşması nedeniyle sel suları 1 metre kadar yükseldi. Kimse evinden çıkamıyor." dedi.

Abana'da denizin üzerinde hortum oluştu

Kastamonu'nun Abana ilçesindeki Ezine Çayı mevkisinde kıyıya yaklaşık 500 metre mesafede hortum oluştu.

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir