Görüş Bildir
Haberler
Karaciğerinde Bıraktığı Hasarın Sonucu: Koronavirüsü Atlatan Doktorların Ten Rengi Değişti

etiket Karaciğerinde Bıraktığı Hasarın Sonucu: Koronavirüsü Atlatan Doktorların Ten Rengi Değişti

Çin’in Vuhan kentinde koronavirüse yakalanan ve 2 aydır tedavi altında olan Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng'in ten renginin değiştiği görüldü. Çinli umanlar söz konusu gelişmeyi koronavirüsün karaciğerde hasar oluşturmasına bağlıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Salgının ortaya çıktığı Vuhan’da, virüslü hastaları tedavi eden Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng'in de 18 Ocak'a virüse yakalandı. Ancak hastalık sırasında iki doktorun ten rengi değişti.

"Karaciğerde toplanması gereken demir kan damarlarına doldu"

"Karaciğerde toplanması gereken demir kan damarlarına doldu"

Virüse yakalanan ve daha sonra tedavi edilen Dr. Hu Weifeng, yaşadığı değişimi Çin medyasına anlattı. Dr. Hu Weifeng yaptığı açıklamada, “Bilincim yerine geldiğinde ve sağlık durumumu öğrendiğimde korktum. Sık sık kabuslar görüyordum” ifadelerini kullandı. 

Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde bulaşıcı hastalıklar uzmanı Song Jianxin, doktorların organlarının, tedavileri sırasında hasar gördüğünü söyledi. Karaciğerlerinde depolanması gereken demirin, organlar düzgün çalışmadığı için kan damarlarına dolduğunu ifade etti. Bu sebeple, ten renginde değişmenin gözlemlendiği belirtildi.

"Bu sadece bir solunum hastalığı değil"

"Bu sadece bir solunum hastalığı değil"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ürolog Dr. Li Shusheng da doktorların ten renginin zamanla normale dönmesinin beklendiğini ekledi. Öte yandan bilim insanları, koronavirüsü yenen hastaların hayati organlarında ciddi hasarların meydana gelebileceği ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu’nun (PTSD) ortaya çıkabileceğini ifade etti. Yale Üniversitesi’nden Kardiyolog Dr. Harlan Krumholz ise “Covid-19 sadece bir solunum yolu hastalığı değildir. Bu hastalık, kalbi, karaciğeri, böbrekleri, beyni, endokrin sistemini ve kan sistemini etkileyebilir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
613
204
32
24
22
11
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayra Crv

oha mk adam ırk değişmiş bildiğin

ahmet83720796

siktiniz dunyanin anasini a.q çinlileri

Ares

Irkçılık yapma la!

Pasif Kullanıcı

Bu çinliler zencinin de sahtesini yaptıar en sonunda