Görüş Bildir

Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever Kimdir? 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever KKK Oldu!

Anasayfa > Güncel

4 Ağustos 2021 Yaş kararları ile 1. Ordu Komutanı Musa Avsever Kara Kuvvetleri Komutanı olarak atandı. Orgeneral Musa Avsever 2016 yılından bu yana 1. Ordu Komutanlığı’nda görev alıyordu. Peki, yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Musa Aysever hakkında tüm merak edilenler...

1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever KKK Oldu!

1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever KKK Oldu!

4 Ağustos 2021 YAŞ kararları açıklandı. Kararlara göre ataması yapılan isimlerden biri de 1. Ordu Komutanı Musa Avsever oldu. Orgeneral Musa Avsever Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atandı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever Kimdir?

Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever Kimdir?

Musa Avsever 7 Kasım 1957 yılında Konya'nın Halkapınar ilçesinde dünyaya geldi. 

Son olarak 1. Ordu Komutanı olarak TSK'da görev alan Avsever 4 Ağustos 2021 YAŞ kararları itibariyle Kara Kuvvetleri Komutanı olarak atandı.

2003'te tuğgeneral olan Avsever, ardından 2007'de tümgeneral ve 2012'de korgeneralliğe terfi etti.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 28 Temmuz 2016 tarihinde yapılan Yüksek Askerî Şûra toplantısında orgeneralliğe terfi olan Musa Avsever 1. Ordu Komutanlığına getirilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamasında 'Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar emekliye sevk edildi. Yüksek Askeri Şura kararıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Musa Avsever atandı.' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?